Všechny výstavy

Galerie WWG.CZ vystavuje X - BEST OF

Kategorie: výstavy, středa 8.listopad, 2017

Galerie WWG.CZ vystavuje X - BEST OF“ 

Výstava čtyřiceti českých fotografů

Centrum FotoŠkoda, Praha 

13. - 25. listopadu 2017

www.wwg.cz

Společnost HELLER.CZ s.r.o. pořádá v pražském Centru FotoŠkoda již desátou kolektivní výstavu „Galerie WWG.CZ vystavuje“. Čtyřicet českých fotografů zde bude prezentovat svoji nejlepší fotografii ve formě výstavní zvětšeniny spolu se šesti snímky na velkoplošné plazmě. Celkem se tak na dvoutýdenní výstavě představí 280 fotografií. Výstavní projekt Jiřího Hellera bude letos zahájen v pondělí 13. listopadu 2017 v 17.00 hodin a ukončen v sobotu 25. listopadu 2017. Více o jednotlivých autorech výstavy na webu wwg.cz

Své snímky představí návštěvníkům Minigalerie CFŠ:

Jaromír Antoš, Garik Avanesian, Kamila Berndorffová, Alice Bochňáková, Antonín Bína, Vladimír Brunton, Petra Doležalová, František Dostál, Miloš Fic, Jitka Gaudníková, Jiří Havel, Jiří Heller, Emil Heller, Antonín Charvát, Pavel Krásenský, Michal Krause, Jaroslav Kučera, Ivana Lukavská, Antonín Malý, Hana Major Sládková, Ivana Matějková Havlíková, Jan Pohribný, Hana Růžičková, Miroslav Sanytrák, Roman Sejkot, Josef Sekal, Lenka Scheuflerová, Pavel Scheufler, Václav Sojka, Veronika Souralová, Pepa Středa, Václav Šilha, Milan Škoda, Libor Špaček, Jarmila Štuková, Zdeněk Thoma, Jan Váša, Jana Vinterová, Alena Vykulilová a František Weyda.

Partneři akce: Centrum FotoŠkoda, EIZO, Amos Software, DIRKOMA a Jelen. 

 

Ing. Jiří Heller

Praha, 6. listopadu 2017


 


Jaroslav Kučera - Jak jsem potkal lidi

Kategorie: výstavy, úterý 10.říjen, 2017

Vážení přátelé.

Dovoluji si Vás pozvat na vernisáž a výstavu do ( od Prahy J)nedaleké Příbrami. Kromě mých fotografií ( jedná se o výběr z retrospektivy na Pražském hradě 2013 ) můžete vidět v tomto krásném zámečku i na stálou výstavu slavného příbramského rodáka Františka Drtikola.

Zdravím a přeji krásný podzim      Jaroslav Kučera

http://www.galerie-drtikol.com/

www.jaroslavkucera.com 


Melody of Land - čínská fotografie

Kategorie: výstavy, čtvrtek 5.říjen, 2017

Srdečně zveme na výstavu Asociace čínských fotografů MELODY of LAND, která se koná pod záštitou naší Asociace profesionálních fotografů ve vile Pellé (Pelléova 10, Praha 6) od 10.10. do 19.10. 2017 


Jihočeský výlov

Kategorie: výstavy, čtvrtek 5.říjen, 2017


 

Srděčne Vás zveme na fotografický festival Jihočeský výlov 7 – Dokument a reportáž

 

Výlov fotografií v uměleckých vodách jižních Čech, bienále festivalu, na němž jsou v Českých Budějovicích v tamních galeriích a uměleckých kavárnách vystaveny fotografie autorů, kteří jsou různými způsoby spjati s jižními Čechami.


Vernisáže všech výstav se odehrají za osobní účasti autorů i kurátorů v jeden den, v pátek 6. 10. 2017.

 

15.00 hod. - Kino Kotva - kavárna, Lukáš Bláha

15.00 hod. - Kino Kotva - předsálí, Petr Toman

15.45 hod. - Kavárna Matice, Martin Šálek

16.30 hod. - Galerie Nahoře, Václav Pancer

17.15 hod. - Galerie Esse, Radka Doležalová

18.00 hod. - U VÁS, Kamila Berndorffová

18.45 hod. - Literární kavárna Měsíc ve dne, Markéta Kössl

19.30 hod. - Horká Vana, Petr Lundák

19.30 hod. - Horká Vana, Jaroslav Sýbek

20.15 hod. - Galerie Pod kamennou žábou, Jiří Bain

20.15 hod. - Galerie Pod kamennou žábou, Matěj Třešňák

21.00 hod. - Dům U Beránka, SPOLKY (kolektivní výstava)

 

21.00 hod. - Zahájení festivalu Jihočeský výlov 7, Dům U Beránka

 

Výstavy budou k zhlédnutí do 7. 11. 2017.


Nikon Photo Contest

Kategorie: výstavy, čtvrtek 21.září, 2017


 

Výstava fotografií vítězů Nikon Photo Contest 2016 - 2017


NIKON CEE GmbH, Česká republika, Praha 18. září 2017 – Nikon Photo Gallery uvádí výstavu fotografií vítězů Nikon Photo Contest, mezinárodní fotografické soutěže, která patří mezi ty nejvýznamnější už od roku 1969. V několika kategoriích přinese vítězné snímky od profesionálních i amatérských fotografů z celého světa. Hlavním tématem „Celebration“ (Oslava) připomíná 100. výročí založení, které společnost Nikon slaví právě letos. Výstava fotografií bude zahájena vernisáží 2. října 2017.

Odborná porota vybrala jednoho vítěze ceny Nikon 100th Anniversary Prize (Cena 100. výročí společnosti Nikon) a jednoho vítěze ceny Grand Prize (Hlavní cena). Udělena byla i cena Award for the Most Popular Entry (Cena pro nejpopulárnější příspěvek), která je výsledkem hlasování účastníků soutěže.

Vítězkou ceny 100. výročí společnosti Nikon se stala původem italská fotografka Annamaria Bruni se svou fotografií Pozdrav slunci. „Touto fotografií vzdávám jakýsi osobní hold mému milovanému Egyptu, který je dnes již přes 10 let mým domovem. Záměrem této fotografie bylo vyjádření klidu a míru jakožto oslavy' prostřednictvím obrazu ženy modlící se před oknem“ popisuje Annamaria Bruni. 

S velkým nadšením odborné poroty získala Hlavní cenu (Grand Prize) fotografie Přestávka čínského fotografa Yuan Yuan Tian. Výjev pracovníků železárny na pracovní pauze ohodnotil hlavní porotce Neville Brody slovy: „Fotografie odkazující na klimatické změny a nutnost přestávky' od industriálních prací a znečišťování ovzduší zobrazuje tyto obavy velmi intenzivně a použitím černobílé fotografie tento efekt ještě více dramatizuje. Dělníci zahaleni ve vlnách dýmu jsou ozářeni paprsky slunce, které se rozprostírají do neznáma. V okraji vidíme otevřené dveře a za nimi strom, což nám připomíná nutnost chránit přírodu. Ikoničnost tohoto výjevu lze uplatnit v tomto smyslu kdekoliv na světě. Nádherné, dramatické a silné.“

Cenu pro nejpopulárnější příspěvek získal Dorte Verner z USA se svou Mizící metodou rybaření Mokenů. Dynamická fotografie zachycující domorodce, který skáče z lodi přímo do vody s kopím, je sdělením z tichého světa zapomenutých. Získala nejvíce z celkového počtu 7065 hlasů.Na výstavě bude mimo jiné možné vidět i vítěznou fotografii mladé slovenské fotografky Anny Opinové. Ta zvítězila v kategorii Next Generation Award, tedy kategorii pro nadějné fotografy do 30 let. Svůj černobílý výjev zobrazující muže s cigaretovým kouřem překrývajícím jeho obličej nazvala jako „Záhadný“. Muži totiž přes dým nevidíme do tváře, proto fotografie vyvolává pocit zvědavosti. „Fotografia ma oživuje, osviežuje a pretvára moje bytie. Fotografovaním môžem zažívať, dýchať,“ píše na svém webu Anna. Její fotografii dali porotci přednost před dalšími 76 tisíci snímky.   

Výstava v Nikon Photo Gallery potrvá do 31. 10. 2017