Všechny aktuality

FEP International Photo Days 2015, Trieste, Italy

Kategorie: aktuality, sobota 20.prosinec, 2014

PHOTOGRAPHY MASTER CONFERENCE  European Edition,
FEP INTERNATIONAL PHOTODAYS, FEP AWARDS CEREMONY 
AND THE FEP G.A. 2015 :
All in one event, scheduled  in Trieste, Italy, February 28 th – March 2 nd, 2015

 

After Valencia, Lyon and Gmunden, in 2015 the FEP invites you in Trieste. The program will include:

February, 28 th, Saturday, a program of 6 lectures, organized by the local association Photography Masters, with renown international speakers: PETER KEMP, SACHA GOLDBERGER,  JEANNETTE OERLEMANS,  ANA DIAS, LIESA COLE and BARBARA MARIN. A photographic contest is linked to the conference and open only to the participants. 
 
March 1 st, Sunday, the FEP INTERNATIONAL PHOTO DAY, which includes 4 lectures made by 4 MASTER QEPS: ANDY HENS, MQEP Germany, ANDRE BOTO, MQEP, Portugal, ALEANDRO BATTISTINI, MQEP, Italy and JANO STOVKA, MQEP, Slovakia.
Afterward,  the FEP will celebrate its
FEP AWARDS CEREMONY. QEP and MQEP 2013 and 2014: all photographers who received their qualification during 2013 and 2014 will be invited to come on the stage to withdraw their certificate; FEP European Photo Book of the Year 2015: presentation of the winners of each and all categories. FETA - FEP Emerging Talent Award 2014: the winner of this competition and the students awarded with “merits” will be presented on the stage with their certificates. FEP European Professional Photographer of the Year Awards 2015: winners of the competition will be presented with their Bronze, Silver and Golden Cameras trophies. The Overall Winner will be also announced and presented as the FEP European Professional Photographer of the Year 2015.
At this regard, we remind you that the FEP annual competition is open for entries, with the brand new online entries system, new rules and facilities and discounts for FEP members and Qualified Photographers!
ENTER the FEP Annual competition now, deadline January 15th!

At the end of the day, there will be  a group picture and the Gala Dinner. 
The content of the lecture and the program of this day is available on
FEP website, in the EVENTS section. 

March 2 nd , Monday, in the morning , the FEP will held the annual General Assembly meeting.

Important to know:

 • The event will take place in the wonderful Verdi Opera Theater
 • The FEP General Assembly will be held in the Trieste Town Hall
 • The program will be in English (simultaneous translation English/Italian-Italian/English)
 • Registrations  are open now! 
 • SPECIAL FEES FOR FEP MEMBERS!!!!
 • Logistics, registrations and more information on: http://www.photographymasters.eu/PMC2015.html

 
We wait you all there!


FEP awards a komise QEP v Římě

Kategorie: aktuality, pondělí 15.prosinec, 2014

FEP awards a komise QEP v Římě

Vážení kolegové, 

ráda bych vás informovala o průběhu komisí QEP, MQEP a FETA v Římě 28.11. - 1.12.2014.
Protože byl tentokrát velký zájem o získání kvalivikace QEP a MQEP, zasedala komise plné dva dny, plus den příprav a následné likvidace resp. přípravy vrácení předložených souborů.
O certifikát QEP se ucházelo 54 profesionálních fotografů, na certifikát Master QEP předložilo práce 18 uchazečů. Účast byla o trochu vyšší než v předchozích letech. Komise udělila 31 certifikátů QEP a 7 certifikátů Master QEP.
Naše asociace se může pochlubit novým držitelem QEP Patrikem Bartůškem.  Celkově lze říci, že úroveň předložených prací byla skutečně vysoká.
Další úspěch jsme slavili v druhém ročnílu soutěže pro studenty vysokých a vyšších odborných škol FETA.
Vítězem se stal náš student z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Marek Štim. Dalšími finalisty jsou  Glen Vanderbeke, Adreas Brandt, Fredrico Scharchilli, Andrea Cimino,  Sandra Vijandi,  Katherine Heumann.
Chtěla bych poděkovat Marianu Benešovi za přípravu studentů a podporu celého projektu.

Další informace o připravovaných projektech naleznete na stránkách Federace evropských profesionáních fotografů www.europeanphotographers.eu

Ivana Matějková Havlíková

informační bulletin APF č.: 5

Kategorie: aktuality, úterý 18.listopad, 2014

informační bulletin APF č.: 5 ke stažení zde

OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2014 - TISKOVÁ ZPRÁVA

Kategorie: aktuality, úterý 11.listopad, 2014

TZ Osobnost fotografie 2014

– cena udělovaná každý rok Asociací profesionálních fotografů ČR

 

 

Vážení,

zasíláme Vám tiskovou zprávu k události

"Osobnost české fotografie 2014".

 

Asociace profesionálních fotografů České republiky (APF ČR) vyhlašuje 12. ročník ceny Osobnost fotografie. Jejím smyslem je podnítit zájem o dění v oblasti fotografie, pozvednout prestiž fotografie ve společnosti a upozornit na mimořádné výkony a události v oblasti tvůrčí fotografie

Asociace profesionálních fotografů České republiky byla založena 22. ledna 1990.  Je členkou Evropské federace profesionálních fotografů (FEP). Jako profesní organizace se snaží vedle organizování fotografických výstav, napomáhat realizaci projektů svých členů a šířit dobré jméno české fotografie.

 

Cena je udělována ve dvou kategoriích. „Osobnost české fotografie“ je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který v průběhu kalendářního roku, tedy od 1.1. do 31.12., zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí a cena „Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii“ je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který dlouhodobě, zásadním způsobem přispěl ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. Se jmenováním nejsou spojeny hmotné požitky. Smyslem vyhlášení laureáta z řad fotografů, kurátorů, pedagogů, teoretiků, galeristů či vydavatelů je upozornit na mimořádný výkon za uplynulé období a podnítit další zájem o dění v oblasti fotografie.

 

 

Osobností české fotografie v 1. ročníku 2003 se stal fotograf Josef Koudelka, Osobností české fotografie v roce 2004 byl kurátor Jaroslav Anděl a Osobností české fotografie v roce 2005 se stala kurátorská dvojice  Vladimír Birgus a Jan Mlčoch. V roce 2006 je cena poprvé rozdělena do dvou kategorií, které lépe pokrývají jednotlivé specifické oblasti fotografie – na cenu „Osobnost české fotografie 2006“ kterou získal fotograf Jiří Stach a na cenu „Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii“, jejímž držitelem se stala historička fotografie Anna Fárová. V roce 2007 byli oceněni Jindřich Štreit a Miroslav Vojtěchovský, v roce 2008 Dana Kyndrová a Pavel Dias. V roce 2009 byli oceněni fotografové Jan Reich a Jiří Všetečka ,v roce 2010 teoretik a historik fotografie Antonín Dufek a fotograf Viktor Kolář, v roce 2011 fotografové Jan Pohribný a Jiří Hanke, v roce 2012 Dita Pepe a Ivan Pinkava, v roce 2013 Karel Kerlický a  Eva Fuková.

 

 

Cena bude předána v březnu 2015 na valné hromadě Asociace profesionálních fotografů České republiky.

 

 

Za Asociaci profesionálních fotografů ČR:

Stanislav Pokorný, předseda správní rady

 

 

V Praze 11.11. 2014Vazeni kolegove,
 
prodam 500ks+500ks  barevneho kinofilmoveho negativu FUJIFILM SUPERIA 100 ASA 36 + FUJIFILM SUPERIA 200 ASA 36 , trojbaleni. Expirace 2006, otestováno v laboratori Thalia Picta, normalne fungují, barvy OK, zrnitost taky.  Minimalni odber 30 ks + 100,-postovne, vyhradne na dobirku. Vetsi mnozstvi i osobne, Praha. Cena 30,-Kč/ks. Original zabaleno. Fotka baleni v priloze, baleno á 100ks v original kartonu.
 
dekuji za pomoc s prodejem
 
zustavam s pozdravem
 
Viktor Fischer
608216212


POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU

Kategorie: aktuality, středa 5.listopad, 2014

Vážení kolegové.

 

Tímto Vás zveme na první přednášku na téma „Správa barev“.

Přednáška se bude konat dne 20.11.2014 od 10hod. v prostorách firmy EIZO Sokolovská 100/94, CZ-186 00  Praha 8-Karlín

 

 

Přednáška je rozdělena na dvě části:

 

 

1.       Zásady správné barevné reprodukce fotografií na monitorech a jejich kalibrace

 

Přednáší pan Charvát z firmy EIZO

 

 

 

2.       Monitorem to nekončí aneb zhmotňujeme fotografie – správa barev a její nastavení v programech, ICC profily a zásady korektního tisku

 

Přednáší pan Jan Kaiser z firmy FOMEI

 

 

                Celkem 4 hodiny

 

Pro členy APF je přednáška zdarma, pro ostatní zájemce za poplatek 800 Kč.

 

Počet účastníků přednášky je do 10 osob, při vyšším zájmu bude určen další termín.  Přihlášky zasílejte co nejdříve na adresu APF info@asociacefotografu.com 

 

Vaše Správní rada

Asociace profesionálních fotografů ČR

FEP Photographer of the Year Awards 2014

Kategorie: aktuality, úterý 21.říjen, 2014


Na Photokině v Kolín nad Rýnem (15. - 20. 9. 2014) se uskutečnilo v prostorách výstaviště slavnostní předání cen “FEP Photographer of the Year Awards 2014”. 

Za Českou Republiku získal Marian Beneš FEP COMMERCIAL SILVER CAMERA 2014, Václav Sojka FEP LANDSCAPE SILVER CAMERA 2014 a Jan Skop FEP STUDENTS AND YOUNG PHOTOGRAPHERS BRONZE CAMERA 2014

Valná hromada FEP

Kategorie: aktuality, pátek 10.říjen, 2014

Valná hromada FEP 19.9.2014

Valná hromada Federace evropských profesionálních fotografů
Kolín nad Rýnem 19.září 2014

V pátek 19. září 2012 se konala valná hromada Federace evropských profesionálních fotografů v kongresovém centru výstaviště v Kolíně nad Rýnem u příležitosti Fotokiny.

Průběh jednání:

 • Stávající prezident Jorgen Brandt přednesl hodnotící zprávu za minulé období.
 • Byla schválena zpráva o výsledku rozpočtu na rok 2013.
 • Byl schválen předběžný rozpočet na rok 2014 (dříve schválený správní radou).
 • Byl schválen návrh na novou certifikaci Video Qualification a to „FEP EUROPEAN QUALIFICATIONS FOR VIDEOGRAPHERS“. Projekt povede příští dva roky Neil Warner s cílem provést první certifikační komisi ve Španělsku na konci roku 2015.
 • Do funkce prezidenta byl uveden pan Andreas Barylli, který byl zvolen na minulé valné hromadě 14.4.2014.
 • Po projednání organizačních a rozpočtových bodů programu přišel na řadu hlavní bod volba nové správní rady

  Členy nové správní rady byli zvoleni:
  Fernando Barrio
  Jean-Félix Bernetel
  Johan Brouwers                      
  Milos Fic
  Bernd Gassner
  Bryn Griffiths
  Anna Kaleva-Tsagklas
  Bent Nygaard Larsen 
  Adriano Scognamillo  
  Willem Van Der Vlies 
  Neil Warner

  Pracovní zařazení jednotlivých členů správní rady bude určeno na příštím jednání správní rady v prosinci v Bruselu.
 • Svůj úřad pak Jorgen Brandt předal novému prezidentovi, kterým byl již dříve zvolen Andreas Barylli


Informace – různé

 1. Den před valnou hromadou se uskutečnilo v prostorách výstaviště slavnostní předávání cen “FEP Photographer of the Year Awards 2014

  Za Českou Republiku získal
  Marian Beneš FEP COMMERCIAL SILVER CAMERA 2014
  Václav Sojka FEP LANDSCAPE SILVER CAMERA 2014
  Jan Skop FEP STUDENTS AND YOUNG PHOTOGRAPHERS BRONZE CAMERA 2014.

 

 1. Certifikace:
  EP – nový základní stupeň certifikace – běží - je možné žádat on-line přímo na stránkách FEP.
  QEP / MQEP přihlášky na příští komisi je možné zasílat do konce října.
 2. Program dalších akcí:

·         29.11. – 1.12.2014 proběhne komise QEP v Římě  ve Studio Orizzone pana Antonia Barrela.

·         Další zasedání správní rady FEP bude v Římě na závěr komise QEP.

·         14-16.2.2015 v Trieste (Itálie) při příležitosti „FEP International Photo DAYS“. Zde také proběhne 16.2.2015 valná hromada FEP.

·         15.4.2015 bude v Montpelier (Francie) vyhlášení výsledků World Photographic Cup 2015. V roce 2016 bude vyhlášení výsledků v Austrálii a v roce 2017 v Japonsku.

·         V červnu 2015 bude další komise QEP v UK (datum a místo budou upřesněny).

·         FEP obdržel nabídku uspořádat další komisi QEP v Polsku v červnu 2016 a další v Holandsku v listopadu 2016.