Všechny aktuality

EIZO představuje 4K monitory: CG248 a CG318

Kategorie: aktuality, čtvrtek 20.srpen, 2015EIZO Corporation uvádí do prodeje dva nové 4K monitory s vysokým rozlišením: CG248    a CG318  řady ColorEdge.

 

CG248-4K o úhlopříčce 23,8 palce se díky rozlišení 4K UHD (Utra High Definition, 3840 × 2160) hodí především kreativním pracovníkům     v oblasti tiskových médií, fotografie a videoprodukce – zkrátka všude, kde se zpracovává obraz ve vysokém rozlišení. Špičková hustota 185 ppi (pixelů na palec)  je výchozím předpokladem pro dokonale ostré vykreslení fontů i fotografií.

ColorEdge CG318-4K byl vyvinut pro využití v oblasti profesionální přípravy video dat určených pro TV-vysílání a digitální kina, popř. pro jejich postprodukci. Proto tento monitor o úhlopříčce 31 palců nabízí fyzické rozlišení DCI-4K čítající 4096 × 2160 obrazových bodů. Model CG318-4K je vhodný jak pro úpravy, tak pro kontrolní projekce. Kromě toho je ideálním monitorem i pro fotografy a specialisty          v oblasti tisku, kteří potřebují velkou obrazovku s vysokým rozlišením a vysokou hustotou pixelů.

Barevné rozsahy obou modelů obsáhnou podstatně více barev než běžné obrazovky LCD. Dosahují například 100 % pokrytí barevného prostoru ofsetového tisku (ISO Coated V2), 98 % pokrytí prostoru DCI-P3 a přes 99 % pokrytí standardu AdobeRGB. Díky tomu monitory zobrazují správně i velmi syté barvy používané při tvůrčí práci.

Oba monitory disponují  integrovaným kalibračním                        a autokorekčním senzorem, který umožňuje nejen snadnou kalibraci, ale také následné automatické udržování obrazových parametrů monitoru pomocí funkce automatické rekalibrace.

Autorekalibrace: monitory se po kalibraci dokáží zkotrolovat a to zcela  bez pomoci uživatele a dokonce i bez přídavného PC.              Po naprogramování můžou monitory spouštět kalibraci v libovolně nastavených časech.

 

 

 

 

Kalibrační Software ColorNavigator je dodáván s monitory zcela ZDARMA.

Monitory jsou již v prodeji.

Doporučovaná cena CG248-4K je » Zobrazit celou aktualitu

AKTUALITY Z DĚNÍ V APF

Kategorie: aktuality, pátek 10.červenec, 2015

Informační bulletin č. 3/2015 ke stažení zde

Informace z komise QEP z 22.6.2015 ke stažení zde

Informace ze zasedání Správní rady APF ke stažení zde

Informace pro zájemce o získání certifikátu QEP ke stažení zde

FETA 2015

Kategorie: aktuality, středa 17.červen, 2015

Dovolujeme si vás – a zejména vaše studenty – informovat o nadcházejícím 3. ročníku celoevropské soutěže FEP Emerging Talent Award 2015 (FETA), určené pro mladé talentované tvůrce studijního oboru fotografie. Soutěž je určena pro posluchače posledního ročníku studia

Soutěž pořádá Federace evropských fotografů (FEP), se sídlem v Bruselu. Za Českou republiku je spoluorganizátorem soutěže Asociace profesionálních fotografů ČR.

S radostí sdělujeme, že v obou předchozích ročnících se hlavními vítězi stali studenti právě z České republiky! Šance je tedy vysoká.

Uzávěrka soutěže je 30. září 2015.

Více na: http://www.europeanphotographers.eu/students

Pravidla a podmínky soutěže KE STAŽENÍ ZDE.

Prosíme o distribuci informace mezi vaše studenty.Děkujeme za spolupráci,

Správní rada
Asociace profesionálních fotografů ČR


Kontaktní informace:
Marian Beneš
Viceprezident APF ČR
736677323

monitor EIZO CS270

Kategorie: aktuality, čtvrtek 18.červen, 2015

Nový 27palcový monitor EIZO CS270 řady ColorEdge s širokým barevným rozsahem (gamutem) a snadnou HW kalibrací pro fotografické nadšence.

 

Monitor je zajímavý především pro fotografické nadšence a pro všechny, kteří nalezli zálibu ve zpracování obrazu a chtějí bezchybně zobrazit plody své tvořivosti, popř. získat reálnou představu, jak budou vypadat jejich data na tiskárně.

 Podrobnější informace naleznete:

http://www.eizo.cz/monitory/coloredge/rada-cs/27/CS270.htmlJUBILEJNÍ DESÁTÝ FOTOFESTIVAL V BLATNÉ

Kategorie: aktuality, středa 10.červen, 2015

JUBILEJNÍ DESÁTÝ FOTOFESTIVAL V BLATNÉ

 

Ve dnech 19. – 20. září se v Blatné uskuteční již desátý ročník známého Blatenského fotofestivalu, tentokrát na téma: Z BLATNÉ AŽ NA KONEC SVĚTA, které zároveň připomíná výročí 550-ti let od cesty poselstva krále Jiřího z Poděbrad, v jehož čele stal známý Jaroslav Lev z Rožmitálu. Budiž tato cesta inspirací pro fotografy, kteří budou mít zájem vystavit své fotografie v sekci „Otevřená scéna“, i když není cestou limitující.


Otevřená scéna je určena začínajícím fotografům, studentům fotografie, ale i amatérům, kteří se fotografování rádi věnují. Vybrané soubory fotografií budou po dobu festivalu a následující měsíc vystaveny na zámku Blatná a budou volně přístupné široké veřejnosti.


Hlavními vystavujícími letošního ročníku budou opravdové ikony české fotografie, které jubilejní desátý Fotofestival poctí nejen svou návštěvou, ale především výstavou ze své tvorby. Nejen milovníci fotografie se tak mohou těšit na Vladimíra Birguse, Tomáše Bicana, Jaroslava Malíka a další významné fotografy, kteří své fotografie vystaví v Městském muzeu Blatná.


Zájemce o účast v sekci Otevřená scéna prosíme vyplnit přiloženou přihlášku, která také obsahuje pokyny a podmínky účasti na Fotofestivalu. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na mail: berndorff@centrum.cz


Za organizátory Fotofestivalu KAMFO a CKVB,


Michaela Sikorová

Michaela Sikorová
dramaturg a komunikace

Centrum kultury a vzdělávání Blatná
A | náměstí Míru 212, Blatná 388 01
T | 383 311 251 | 734 274 292


 

Knižní novinka fotografa Jiřího Všetečky Nejnovější,
 v pořadí již 22 knihu s kolekcí unikátních snímků, Jiří Všetečka nazval …chodec s objektivem. Ujal se i role vypravěče, protože publikaci koncipoval jako ohlédnutí za svým profesně bohatým životem. Obrazem i slovem mimo jiné zachytil pražská zákoutí, která už dávno neexistují. Samostanou kapitolu věnoval záběrům z divadelních představení, natáčení filmů a vystoupení České filharmonie s důrazem na osobnosti, jako byli například režiséři Václav Krška a František Vláčil, herci Oldřich Nový a Magda Vášáryová nebo šéfdirigent Václav Neumann. Podělil se také o „triky a kouzla“ s objektivy a ve fotokomoře, kde tvořil například fotokoláže, a osobité zkušenosti s publikováním snímků a knih. Z bohatého archivu vybral rovněž reportážní fotografie věnované sportu, poutním místům, výjezdům se záchrannou službou nebo „ohniváčům “ ve slévárně. Neopomněl ani dějinné mezníky jako sovětskou okupaci a sametovou revoluci. Přidal nevšední portréty prezidentů, kupříkladu Václava Havla nebo Billa Clintona. Jak Jiří Všetečka uvádí: „Svůj život jsem si v podstatě nafotil. Jaký byl ? Nádherný, jedinečný, naplněný. Pár okamžiku jsem prošvihl, ale mnohdy jsem měl kliku. Ne jako od rumpálu, ale od života…“ Fotograf a pedagog Jiří Všetečka (* 1937) se proslavil umělecko-dokumentárními cykly, v nichž zvěčnil svoji celoživotní lásku Prahu. K dalším oblíbeným námětům patří portréty „obyčejných lidí“ doma i v zahraničí. Jeho fotografie jsou rarita sama o sobě, neboť používá výhradně aparáty na klasický film a většinou fotí černobíle na čtvercový formát. Uspořádal téměř 30 samostatných výstav, s největším ohlasem se setkala výstava Pražský chodec, která vycházela se stejnojmenné poblikace.

Název: …chodec s objektivem
Autor fotografií a textů: Jiří Všetečka
Grafická úprava: Tomáš Nedoma
Scany a předtisková příprava: Thalia Picta
Tisk: Tiskárna Libertas
Popis: vázaná, 280 stran, 300 x 240 cm
Doporučená cena: 770 Kč
Rok vydání: 2015 (1. vydání)

Detail 26x v časopise Prestige

Kategorie: aktuality, pátek 15.květen, 2015

Článek o připravované výstavě APF DETAIL 26x naleznete zde http://asociacefotografu.com/prilohy/prestige.pdf


Webová prezentace fotografií jídla Andrey Thiel Lhotákové a Zdeňka Lhotáka
http://www.yummyimage.net
je dokončena.
Budeme potěšeni věnujete-li pozornost ukázkám naší práce.
Vaše komentáře budou pro nás velmi cenné.
Děkuji a přeji hezký den.
Zdeněk Lhoták