Všechny aktuality

VALNÁ HROMADA APF 2016

Kategorie: aktuality, úterý 15.březen, 2016

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU

Vážení přátelé,

správní rada APF si Vás dovoluje pozvat na Valnou hromadu, která se koná

dne 21. března 2016 v době od 10,00 do 14,00hod.

Místo konání: EIZO, Meteor Centre Office Park „B“

Sokolovská 100/94, Praha 8 – Karlín

spojení: stanice metra B - Křižíkova

Program:

1. Zahájení, schválení programu a volba: mandátové komise, návrhové komise

2. Zpráva o činnosti a hospodaření APF za rok 2015, schválení rozpočtu pro rok 2016

3. Zpráva revizní komise

4. Diskuse ke zprávám správní rady a revizní komise

5. Představení kandidátů do správní rady a doplnění kandidátky z pléna

6. Zpráva o činnosti FEP a WCPP

7. Volby do správní rady

Přestávka

8. Výsledky voleb

9. Přijetí usnesení

10. Různé

11. Diskuse

Těšíme se na Vaši účast

Za správní radu APF

Stanislav Pokorný

předseda správní rady APF ČR

V Praze dne 18.2.2016


informační bulletin APF č.4

Kategorie: aktuality, čtvrtek 12.listopad, 2015

informační bulletin APF č.:4 ke stažení zde

„Galerie WWG.CZ vystavuje VIII“

Kategorie: aktuality, čtvrtek 12.listopad, 2015

Vážení kolegové, dovoluji si Vás pozvat....

 

„Galerie WWG.CZ vystavuje VIII“

V pondělí 16. listopadu 2015 v 17.00 hodin bude v Centru FotoŠkoda v Praze za účasti mnoha autorů zahájen osmý ročník výstavy dvaceti jedna českých fotografů. Výstava se koná do 28. listopadu 2015 a pořádá ji Galerie WWG.CZ, partnery Galerie jsou společnosti Centrum FotoŠkoda, EIZO, Dirkoma a Amos Software. Letošního ročníku se účastní:

Kamila Berndorffová, Alice Bochňáková, Vladimír Brunton, František Dostál, Bohumil Eichler, Miloš Fic, Jiří Havel, Emil Heller, Jiří Heller, Pavel Krásenský, Hana Major Sládková, Jana Mašterová, Ivana Matějková Havlíková, Veronika Souralová, Pepa Středa, Jindřich Štreit, Jiří Šviga, Jan Váša, Alena Vykulilová, František Weyda a Jan Záliš.

 

Na zahájení výstavy navazuje 10. Vánoční setkání Galerie WWG.CZ.

V pondělí 16. listopadu 2015 v 18.38 hodin v salonku vinárny BRESTO ve Štěpánské ulici v Praze.


Termín pro přihlášky QEP/MQEP

Kategorie: aktuality, úterý 22.září, 2015

Termín pro přihlášky QEP/MQEP


Vážení kolegové,


rádi bychom Vám připomněli, možnost podání přihlášky k získání certifikátů QEP a MQEP.


Certifikace proběhne 21 – 23.11.2015 ve Španělsku v Granadě. Hodnocení QEP bude poprvé veřejné.


 Na základě rozhodnutí jarní VH APF (je to umožněno upravenými stanovami FEP) se přihlášky k certifikaci zasílají na sekretariát APF. Přihlášky zaslané přímo na FEP bez předchozího posouzení souboru SR APF nebudou akceptovány. Odeslání přihlášky na FEP s potvrzením členství v APF zajistí po posouzení souboru fotografií sekretariát APF. Poplatek za zaslání souboru hradí uchazeč. Složí jej na sekretariát APF v případě kladného doporučení souboru k řízení o udělení certifikátu  


Informace o způsobu přihlašování, posuzování fotografií a stručný překlad pravidel pro certifikaci viz. http://www.asociacefotografu.com/prilohy/fep/qep_rules.pdf

 


Aby mohly být přihlášky zaslány na FEP do 31.10.2015, je termín podání přihlášky na sekretariát APF  nejpozději do 9.10.2014.


Bližší informace a formulář přihlášky na QEP je na: http://www.europeanphotographers.eu/qualifications/mqep-qualification

Bližší informace a formulář přihlášky na MQEP je na: http://www.europeanphotographers.eu/qualifications/mqep-qualification

 


Jako služba uchazečům o certifikát byla dohodnuta konzultace s nositeli QEP/MQEP. Na stránkách APF si můžete vybrat konzultanta dle oboru, ve kterém získal certifikát.Přejeme  hodně úspěchů.


Vaše Správní rada


FOTOEXPO 2015

Kategorie: aktuality, úterý 8.září, 2015

NENECHTE SI UJÍT FOTOEXPO 2015

Třetí ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO startuje 17. října 2015 v Národním domě na Vinohradech. Padesát prezentovaných značek, více než třicet přednášejících a čtyřicet audiovizuálních projekcí, přednášek a workshopů.

Kdo vás čeká a nemine?

V ceně základního vstupného je opět velké množství lákadel. Hlavní přednáškový sál nabídne audiovizuální projekce Jiřího Turka, Martina Imana, Tomáše Třeštíka, Václava Sojky,Terezy z Davle, Sáry Saudkové,  Zdeňka Lhotáka nebo Martina Kozáka. Proběhne slavnostní vyhlášení vítězů fotografické soutěže Fototalent a vystavovatelé představí to nejžhavější ze své nabídky.

Těšit se můžete také na blok přednášek a prezentací, na kterých se dozvíte jaké je to fotit koncerty, dobrodružné cesty, příběhy v ulicích, sportovní výkony, šperky a architekturu. Odborníci vás seznámí s novými trendy ve fotografické technice, ať už v podání Ondřeje Neffa nebo Tomáše Svobody. Partneři a vystavovatelé připravili intenzivní fotografické školy, na kterých si přijdou na své jak začátečníci, tak pokročilí uživatelé fotoaparátů.

Ve dvou sálech bude připravena největší prezentace fototechniky za poslední čtyři roky.

Zastoupeny budou značky jako:

Nikon, Canon, Fujifilm, Olympus, Samsung, Panasonic, Sony, Wacom, Phototools.cz, Avacom, Carl Zeiss, Eizo, Gitzo, Hoya, Lensbaby, Nissin, Tamrac, Tokina, Epson, Zoner Press, Fotolab.cz, Lytro, FrameXX, Synology, Joby, Lowepro, Velbon, Peak Design, Giotto, Hasselblad, Tamron, Tiffen, Photon Europe, Unibind, WD, Hi-Fi tisk, Fokapo, Zoner Photo Studio, 3DR, Yuneec, Dji, Walkera, E-flite, Foto Riegl, ZBE, Chromira, LumixG, Genia Photo a další.

Chcete se dozvědět ještě více a prohloubit své znalosti? Inspirujte se na exkluzivních seminářích a workshopech.

Jak se stát úspěšným svatebním fotografem poradí Petr Pělucha, vše o focení vašich zvířecích miláčků vám prozradí Antonín Malý a jak udělat dokonalou fotku jídla se naučíte na workshopu Zdeňka Lhotáka. Chtěli jste vždy vědět, jak se fotilo v minulosti? Leoš Stehlík vás naučí historickou techniku.

A to rozhodně  není vše. Podrobné informace, programové schéma a aktuality najdete na www.fotoexpo.cz

Základní vstupenku za zvýhodněnou cenu zakoupíte v předprodeji za 250 Kč. Předprodej vstupenek zajišťuje GoOut.cz

Všem členům Asociace profesionálních fotografů ČR

Federace evropských fotografů (FEP) a Profesionální fotografové Ameriky (PPA), s podporou United Asian Professional Photography (UAPP) a Australian Institute of Professional Photography (AIPP), vyhlásily třetí ročník prestižní celosvětové soutěže World Photographic Cup. Více informací k této události na: www.worldphotographiccup.org

Vybraní fotografové obdrží WPC certifikát, který potvrdí reprezentační nominaci/účast za danou zemi. Vítězní členové se poté globálně utkají v soutěži o zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili. Národní tým s nejvíce body získá vítězný pohár.

Jak už víte, soutěže se účastní národní týmy, které se ustavují z členů národních asociací. V rámci podpory dobrého jména české fotografie Vás – členy APF – i v tomto roce vyzýváme k ochotě přihlásit jednu fotografii do alespoň jedné z kategorií:

Portrét
Svatba
Komerční fotografie (tato kategorie zahrnuje reklamu, architekturu, průmysl, módu)
Ilustrativní / digitální umění
Reportáž / fotožurnalismus
Příroda (krajina a wildlife)

Pro dvě poslední kategorie platí, že fotografie nesmí být měněny / upravovány. Povolena je pouze retuš, která vyhovuje současným uznávaným standardům. Budou přijaty pouze fotografie pořízené na jeden záběr. Nebudou přijaty složené fotografie nebo multiexpozice.

Hodnotí se: účinek, kreativita, technická dokonalost, kompozice.

Můžete-li obsadit více než jednu kategorii, prosíme, zašlete své práce do více kategorií. Vždy ale jen jednu fotografii v rámci kategorie! Tzn. min. 1 fotografii, max. 6 fotografií (tím obsadíte všechny kategorie).

Uzávěrka pro interní kolo, ze kterého bude ustaven národní tým pro mezinárodní reprezentaci, je 10. 9. 2015!


Náhledy svých fotografií prosím posílejte na adresu: info@asociacefotografu.com a v kopii na mariben@gmail.com (Marian Beneš). Delší strana náhledových obrazových souborů by měla mít okolo 1 500 px a název souboru musí obsahovat jméno autora a příslušnou kategorii. Pokud bude fotografie vybrána v anonymním hlasování SR APF do mezinárodního kola soutěže, bude potřeba ji obratem zaslat ještě jednou a splnit následující parametry: rozlišení 4 000 px delší strana, formát jpg kvalita 10, vložený profil sRGB nebo Adobe RGB.

Pozn.: Soutěže se může účastnit max. 18 autorů a do každé kategorie mohou být přihlášeny max. 3 fotografie. Finální výběr fotografií provede správní rada APF. Asociace se také postará o uhrazení jednotného paušálního poplatku €350, který je účastí podmíněn.

Pro přihlášení do soutěže je potřeba mít uhrazené členské poplatky APF na rok 2015.

V historicky prvním ročníku soutěže se finalistou a následně držitelem stříbrné medaile za Českou republiku stal pan Miloš Fic v kategorii Reportáž. V loňském ročníku se finalistou stal p. Otakar Metlička v kategorii Krajina/Wildlife a p. Miloš Fic v kategorii Reportáž.

Správní rada APF se těší na Vaše fotografie. Děkujeme za aktivní spolupráci, která povede k šíření kvalitní a věříme také inspirativní české fotografie ve světě.

S pozdravem,

za SR APF,
Marian Beneš 
koordinátor národního týmu WPC