Všechny aktuality

bulletin č. 1 /2016

Kategorie: aktuality, středa 22.červen, 2016

informační bulletin č. 1 / 2016 je ke stažení zde
www.asociacefotografu.com/prilohy/ib12016.pdf

NOVÉ MONITORY EIZO

Kategorie: aktuality, úterý 17.květen, 2016

EIZO představuje dvě 24“ novinky určené pro segment grafických LCD mo-nitorů:
CG2420 a CS2420.

 

Monitory vás přesvědčí svým svěžím designem (tenčí rámečky)           a věrným podáním barev dle fotografických stan-dardů sRGB IEC61966-2.1, AdobeRGB (1998) či video-standardu DCI-P3 (pouze model CG2420).

 

O to se stará speciální 16-bitový obrazový procesor (16-bit LUT), který EIZO vyvinulo pro dokonalou reprodukci barev a přesnou kalibraci.

 

EIZO CG2420 integrovaným kalibračním a autokorekčním senzorem umožňuje nejen snadnou kalibraci monitoru, ale také  jeho následné automatické udržování obrazových parametrů pomocí funkce automatické rekalibrace.

 

CG2420 je vybaven novým IPS-LCD panelem s vyšším kontrastem (1.500:1 = TrueBlack) a moderním podsvětlovacím MG-LED systémem s 99% pokrytím barevného prostoru AdobeRGB (1998). Zároveň vyniká rovnoměrným jasem (= vysokou homogenitou obrazu).

 

Model je určen všem profesionálům pracujícím v oblasti tisku, fotografie    a postprodukce.

 

Cena monitoru je 27.690,- Kč bez DPH. V ceně je rovněž nové (skládací) profesionální fotografické stínítko, čistící souprava a veškerá potřebné kabely. K modelu CG2420 je k dispozici ZDARMA profesionální kalibrační software EIZO ColorNavigator 6.x nebo ColorNavigator NX (automatická kontrola nastavení videorežimu sRGB/AdobeRGB pomocí tlačítka MODE).

 

 

 

 

 

Monitor CS2420 vyniká čistým zobrazením, detailní kresbou a ostrými konturami textu. Jeho panel LCD s technologií IPS zaručuje stabilní kontrast (max. 1000:1) a barevný tón nezávislý na pozorovacím úhlu. Podsvícení zajišťují moderní a úsporné svítivé diody.

 

 

Software ColorNavigator 6.x dodávaný s monitorem CS2420 dokáže během kalibrace upravit libovolně barevnou teplotu, jas, úroveň černé     a gradaci obrazu. Kalibrace využívá údaje ze seřízení v továrně a dosahuje proto jedinečné přesnosti a rychlosti. Pro kalibraci modelu CS2420 je nutný (na rozdíl od modelu CG2420) samostatně dodávaný externí měřicí senzor.

 

Tento model je zajímavý především pro fotografické nadšence a pro všechny, kteří nalezli zálibu ve zpracování obrazu a chtějí své snímky spatřit v nezkreslených barvách.

 

Cena monitoru je 15.990,- Kč bez DPH. V ceně jsou opět veškeré potřebné kabely pro připojení k většině PC. Uživatel má možnost objednat profesionální stínítko, čistící soupravu EIZO nebo externí sondu i1DisplayPro.

 

Oba modely disponují třemi rozbočovači USB ver.3.0 pro moderní externí USB-periférie s možností jeden USB-port využít pro dobíjení „chytrých“ telefonů nebo tabletů.

 

Oba modely lze využít jak pro oblast FOTO (10-bit vstupní RGB-video signály), tak pro profesionální oblast VIDEO (10-bit vstupní YUV (=YCbCr) video signály) s širokým rozsahem obrazových frekvencí digitálního videosignálu (24 – 61 Hz).

 

Kompletní pětiletá záruka na elektroniku, LCD panel a jeho podsvětlovací systém jsou důkazem spolehlivosti monitorů.

 

Oba monitory jsou vystaveny v EIZO showroomu v Karlíně.


http://www.eizo.cz/coloredge/cg2420/

 

http://www.eizo.cz/coloredge/cs2420/
 

 OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2015

 K vyhlášení a předání ceny "Osobnost české fotografie 2015" Pavlu Márovi a „Osobnost české fotografie 2015za dlouhodobý přínos fotografii“  Zbyňku Illkovi  Asociací profesionálních fotografů České republiky došlo ve čtvrtek, 21.4.2016 v sále klubu Lávka.

                 Osobností české fotografie 2003 se stal fotograf Josef Koudelka, Osobností české fotografie 2004 se stal kurátor Jaroslav Anděl a Osobností české fotografie 2005 se stala kurátorská dvojice  Vladimír Birgus a Jan Mlčoch. V roce 2006 je cena poprvé rozdělena do dvou kategorií, které lépe pokrývají jednotlivé specifické oblasti fotografie – na cenu „Osobnost české fotografie 2006“ kterou získal fotograf Jiří Stach a na cenu „Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii“, jejímž držitelem se stala historička fotografie Anna Fárová. V roce 2007 byli oceněni Jindřich Štreit a Miroslav Vojtěchovský, v roce 2008 Dana Kyndrová a Pavel Dias. V následujícíh letech byli oceněni Jan Reich a Jiří Všetečka, následování Viktorem Kolářem spolu s Antonínem Dufkem. V roce 2011 byli oceněni Jan Pohribný a Jiří Hanke. V roce 2012 ocenění pak získali Dita Pepe a Ivan Pinkava. Jako zatím poslední ocenění byli Jovan Dezort a Antonín Kratochvíl.

 

 Cena „Osobnost české fotografie“ je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který v průběhu kalendářního roku, tedy od 1.1. do 31.12., zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí a cena „Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii“ je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který dlouhodobě, zásadním způsobem přispěl ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. 
Se jmenováním nejsou spojeny hmotné požitky. Smyslem vyhlášení laureáta z řad fotografů, kurátorů, pedagogů, teoretiků, galeristů či vydavatelů je upozornit na mimořádný výkon za uplynulé období a podnítit další zájem o dění v oblasti fotografie.

 

Na základě nominací zástupců profesionální obce, vzdělávacích institucí,  spolků a společností spjatých s fotografií a v neposlední řadě také díky návrhům šiřoké veřejnosti

bylo v letošním roce hodnoceno množství   velmi kvalitních děl a projektů.

Odborná komise tak  stála před  nezaviděníhodným úkolem.

 

O hlavních finalistech a vítězích ceny Osobnost české fotografie za rok 2015“ letos  v odborné komisi rozhodovali:

 

Karel Beneš, Miloš Fic, Rudolf Jung, Daniel Kaifer, Zdeněk Lhoták, Ivana Matějková,

Stanislav Pokorný, Miroslav Vojtěchovský, Jiří Všetečka a Petr Zhoř.

 

Na základě bodového součtu hlasů jednotlivých porotců vzešli tři finalisté z káždé kategorie .

 

V kategorii Osobnost roku jimi byli Pavel Mára, Zbyněk Illek a Petra Skoupilová.

Cena „Osobnost české fotografie za rok 2015“ byla udělana Pavlu Márovi.

Členové komise ocenili zejména působivé shrnutí dosavadního fotografického díla ve výstavní restrospektivě ( na Staroměstské radnici v Praze), dále nápaditou a precizně provedenou monografii.

( Pavel Mára: Fotografie/ Photographs 1969-2014. )

Pavel Mára nepřehlédnutelným způsobem přispěl ke kvalitě české tvůrčí fotografie u nás i v zahraničí.

 

Finalisty ceny  Osobnost české fotografie – za dlouhodobý přínos“ byli

Zbyněk Illek, Jíří Havel a Pavel Schauffer.

Ocenění „Osobnost české fotografie 2015 – za dlouhodobý přínos fotografii“

bylo uděleno Zbyňku Illkovi.

Členové komise ocenili neúnavnou a nezištnou práci, kterou dlouhodobě  přispívá ke kvalitě, rozvoji a propagaci  české i zahraniční tvůrčí fotografie hlavně prostřednictvím činnosti Galerie 4, potažmo nově vybudované ART CENTRUM GALERIE 4 v Chebu.

 

Za Asociaci profesionálních fotografů ČRZítra 21.4.2016 budou vyhlášeny a předány ceny Osobnost české fotografie za rok 2015, poprvé na slavnostním galavečeru za účasti významných hostů.


 


Jiří a Jiřina Hankeovi NA PRAGUE FOTO 2016

Kategorie: aktuality, středa 13.duben, 2016

Srdečně Vás zveme na festival Prague Photo, kde máme společnou expozici.
Těšíme se na Vás.
Jiří a Jiřina Hankeovi

CPP NA PRAGUE FOTO 2016

Kategorie: aktuality, středa 13.duben, 2016

Vážení fotografové,

srdečně vás zveme na festival fotografie Prague Photo 2016 v Kafkově domě, kde bude mít letos poprvé i Czech Press Photo svou expozici.
Představíme vám FOTOGRAFIE ROKU za celou éru soutěže a odprezentujeme změny, které jsme pro letošní ročník připravili a také co pro vás chystáme v blízké budoucnosti.

Vernisáž proběhne dne 18.4. v 18.00
Otevřeno 19. - 24. 4. 2016, každý den od 11 do 19 hodin
Kafkův dům, náměstí Franze Kafky 3, Praha 1

Jako bonus se v rámci akce Prague Photo 2016 můžete zúčastnit besedy s fotografem Petrem Tomanem na aktuální téma: ČERNOBYL - v úterý 19.4. v 17 hodin v expozici CPP.  (Před 30. lety explodoval čtvrtý reaktor Černobylské jaderné elektrárny. Tisíce lidí za tu dobu zemřely v důsledky působení radiace, desetitisíce na stesk po domově a stres. Ale čím je vlastně Černobyl dnes – jen vzpomínkou? Turistickou destinací pro nukleární turisty a stalkery? Nebo místem s vlastním duchovním rozměrem? Besedujte s fotografem Petrem Tomanem, který se sedm let pravidelně vrací do Černobylu, aby našel odpovědi).

Nezapomeňte také, že stále můžete vyzvedávat své fotografie z minulých ročníků v Rytířské 10.

Těšíme se na setkání s vámi a na vaše fotografie a videa v již 22. ročníku soutěže Czech Press Photo.

Uzávěrka je tradičně 30.9. 2016

Za tým Czech Press Photo

Simona Boarová

vedoucí sekretariátu


setkání Jiřího Hellera - večer s fotografem

Kategorie: aktuality, pondělí 11.duben, 2016

Setkání Jiřího Hellera - 98. večer s fotografem.

Budoucnost fotografie s Romanem Sejkotem

 
 
Vážení přátelé, kolegové dovoluji si Vás pozvat na besedu s pány Romanem Sejkotem na téma "Budoucnost fotografie" a Kryštofem Pospíšilem - "Kam kráčí Adobe Lightroom a Photoshop?"
 
Salonek vinného restaurantu BRESTO - středa 4. května 2016 v 19.00 hodin. Rezervace míst na jiri zavináč heller tečka cz.

Roman Sejkot, fotograf, člen APF ČR, oceněn na WORLD PRESS PHOTO v Amsterodamu, ve francouzském Arles získal cenu KODAK EUROPEAN PANORAMA. Absolvent MFF UK, FŽ UK a FAMU. Vyučuje na Katedře kybernetiky FEL ČVUT. www.SEJKOT.com

 
Ing. Jiří Heller
fotograf, člen APF ČR
 
Galerie WWG.CZ
www.wwg.cz
 
ENZO - Medové dny
deník moderního psa
www.enzorika.cz