Všechny aktuality

NOVÉ MONITORY EIZO

Kategorie: aktuality, úterý 17.květen, 2016

EIZO představuje dvě 24“ novinky určené pro segment grafických LCD mo-nitorů:
CG2420 a CS2420.

 

Monitory vás přesvědčí svým svěžím designem (tenčí rámečky)           a věrným podáním barev dle fotografických stan-dardů sRGB IEC61966-2.1, AdobeRGB (1998) či video-standardu DCI-P3 (pouze model CG2420).

 

O to se stará speciální 16-bitový obrazový procesor (16-bit LUT), který EIZO vyvinulo pro dokonalou reprodukci barev a přesnou kalibraci.

 

EIZO CG2420 integrovaným kalibračním a autokorekčním senzorem umožňuje nejen snadnou kalibraci monitoru, ale také  jeho následné automatické udržování obrazových parametrů pomocí funkce automatické rekalibrace.

 

CG2420 je vybaven novým IPS-LCD panelem s vyšším kontrastem (1.500:1 = TrueBlack) a moderním podsvětlovacím MG-LED systémem s 99% pokrytím barevného prostoru AdobeRGB (1998). Zároveň vyniká rovnoměrným jasem (= vysokou homogenitou obrazu).

 

Model je určen všem profesionálům pracujícím v oblasti tisku, fotografie    a postprodukce.

 

Cena monitoru je 27.690,- Kč bez DPH. V ceně je rovněž nové (skládací) profesionální fotografické stínítko, čistící souprava a veškerá potřebné kabely. K modelu CG2420 je k dispozici ZDARMA profesionální kalibrační software EIZO ColorNavigator 6.x nebo ColorNavigator NX (automatická kontrola nastavení videorežimu sRGB/AdobeRGB pomocí tlačítka MODE).

 

 

 

 

 

Monitor CS2420 vyniká čistým zobrazením, detailní kresbou a ostrými konturami textu. Jeho panel LCD s technologií IPS zaručuje stabilní kontrast (max. 1000:1) a barevný tón nezávislý na pozorovacím úhlu. Podsvícení zajišťují moderní a úsporné svítivé diody.

 

 

Software ColorNavigator 6.x dodávaný s monitorem CS2420 dokáže během kalibrace upravit libovolně barevnou teplotu, jas, úroveň černé     a gradaci obrazu. Kalibrace využívá údaje ze seřízení v továrně a dosahuje proto jedinečné přesnosti a rychlosti. Pro kalibraci modelu CS2420 je nutný (na rozdíl od modelu CG2420) samostatně dodávaný externí měřicí senzor.

 

Tento model je zajímavý především pro fotografické nadšence a pro všechny, kteří nalezli zálibu ve zpracování obrazu a chtějí své snímky spatřit v nezkreslených barvách.

 

Cena monitoru je 15.990,- Kč bez DPH. V ceně jsou opět veškeré potřebné kabely pro připojení k většině PC. Uživatel má možnost objednat profesionální stínítko, čistící soupravu EIZO nebo externí sondu i1DisplayPro.

 

Oba modely disponují třemi rozbočovači USB ver.3.0 pro moderní externí USB-periférie s možností jeden USB-port využít pro dobíjení „chytrých“ telefonů nebo tabletů.

 

Oba modely lze využít jak pro oblast FOTO (10-bit vstupní RGB-video signály), tak pro profesionální oblast VIDEO (10-bit vstupní YUV (=YCbCr) video signály) s širokým rozsahem obrazových frekvencí digitálního videosignálu (24 – 61 Hz).

 

Kompletní pětiletá záruka na elektroniku, LCD panel a jeho podsvětlovací systém jsou důkazem spolehlivosti monitorů.

 

Oba monitory jsou vystaveny v EIZO showroomu v Karlíně.


http://www.eizo.cz/coloredge/cg2420/

 

http://www.eizo.cz/coloredge/cs2420/
 

 OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2015

 K vyhlášení a předání ceny "Osobnost české fotografie 2015" Pavlu Márovi a „Osobnost české fotografie 2015za dlouhodobý přínos fotografii“  Zbyňku Illkovi  Asociací profesionálních fotografů České republiky došlo ve čtvrtek, 21.4.2016 v sále klubu Lávka.

                 Osobností české fotografie 2003 se stal fotograf Josef Koudelka, Osobností české fotografie 2004 se stal kurátor Jaroslav Anděl a Osobností české fotografie 2005 se stala kurátorská dvojice  Vladimír Birgus a Jan Mlčoch. V roce 2006 je cena poprvé rozdělena do dvou kategorií, které lépe pokrývají jednotlivé specifické oblasti fotografie – na cenu „Osobnost české fotografie 2006“ kterou získal fotograf Jiří Stach a na cenu „Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii“, jejímž držitelem se stala historička fotografie Anna Fárová. V roce 2007 byli oceněni Jindřich Štreit a Miroslav Vojtěchovský, v roce 2008 Dana Kyndrová a Pavel Dias. V následujícíh letech byli oceněni Jan Reich a Jiří Všetečka, následování Viktorem Kolářem spolu s Antonínem Dufkem. V roce 2011 byli oceněni Jan Pohribný a Jiří Hanke. V roce 2012 ocenění pak získali Dita Pepe a Ivan Pinkava. Jako zatím poslední ocenění byli Jovan Dezort a Antonín Kratochvíl.

 

 Cena „Osobnost české fotografie“ je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který v průběhu kalendářního roku, tedy od 1.1. do 31.12., zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí a cena „Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii“ je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který dlouhodobě, zásadním způsobem přispěl ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. 
Se jmenováním nejsou spojeny hmotné požitky. Smyslem vyhlášení laureáta z řad fotografů, kurátorů, pedagogů, teoretiků, galeristů či vydavatelů je upozornit na mimořádný výkon za uplynulé období a podnítit další zájem o dění v oblasti fotografie.

 

Na základě nominací zástupců profesionální obce, vzdělávacích institucí,  spolků a společností spjatých s fotografií a v neposlední řadě také díky návrhům šiřoké veřejnosti

bylo v letošním roce hodnoceno množství   velmi kvalitních děl a projektů.

Odborná komise tak  stála před  nezaviděníhodným úkolem.

 

O hlavních finalistech a vítězích ceny Osobnost české fotografie za rok 2015“ letos  v odborné komisi rozhodovali:

 

Karel Beneš, Miloš Fic, Rudolf Jung, Daniel Kaifer, Zdeněk Lhoták, Ivana Matějková,

Stanislav Pokorný, Miroslav Vojtěchovský, Jiří Všetečka a Petr Zhoř.

 

Na základě bodového součtu hlasů jednotlivých porotců vzešli tři finalisté z káždé kategorie .

 

V kategorii Osobnost roku jimi byli Pavel Mára, Zbyněk Illek a Petra Skoupilová.

Cena „Osobnost české fotografie za rok 2015“ byla udělana Pavlu Márovi.

Členové komise ocenili zejména působivé shrnutí dosavadního fotografického díla ve výstavní restrospektivě ( na Staroměstské radnici v Praze), dále nápaditou a precizně provedenou monografii.

( Pavel Mára: Fotografie/ Photographs 1969-2014. )

Pavel Mára nepřehlédnutelným způsobem přispěl ke kvalitě české tvůrčí fotografie u nás i v zahraničí.

 

Finalisty ceny  Osobnost české fotografie – za dlouhodobý přínos“ byli

Zbyněk Illek, Jíří Havel a Pavel Schauffer.

Ocenění „Osobnost české fotografie 2015 – za dlouhodobý přínos fotografii“

bylo uděleno Zbyňku Illkovi.

Členové komise ocenili neúnavnou a nezištnou práci, kterou dlouhodobě  přispívá ke kvalitě, rozvoji a propagaci  české i zahraniční tvůrčí fotografie hlavně prostřednictvím činnosti Galerie 4, potažmo nově vybudované ART CENTRUM GALERIE 4 v Chebu.

 

Za Asociaci profesionálních fotografů ČRZítra 21.4.2016 budou vyhlášeny a předány ceny Osobnost české fotografie za rok 2015, poprvé na slavnostním galavečeru za účasti významných hostů.


 


Jiří a Jiřina Hankeovi NA PRAGUE FOTO 2016

Kategorie: aktuality, středa 13.duben, 2016

Srdečně Vás zveme na festival Prague Photo, kde máme společnou expozici.
Těšíme se na Vás.
Jiří a Jiřina Hankeovi

CPP NA PRAGUE FOTO 2016

Kategorie: aktuality, středa 13.duben, 2016

Vážení fotografové,

srdečně vás zveme na festival fotografie Prague Photo 2016 v Kafkově domě, kde bude mít letos poprvé i Czech Press Photo svou expozici.
Představíme vám FOTOGRAFIE ROKU za celou éru soutěže a odprezentujeme změny, které jsme pro letošní ročník připravili a také co pro vás chystáme v blízké budoucnosti.

Vernisáž proběhne dne 18.4. v 18.00
Otevřeno 19. - 24. 4. 2016, každý den od 11 do 19 hodin
Kafkův dům, náměstí Franze Kafky 3, Praha 1

Jako bonus se v rámci akce Prague Photo 2016 můžete zúčastnit besedy s fotografem Petrem Tomanem na aktuální téma: ČERNOBYL - v úterý 19.4. v 17 hodin v expozici CPP.  (Před 30. lety explodoval čtvrtý reaktor Černobylské jaderné elektrárny. Tisíce lidí za tu dobu zemřely v důsledky působení radiace, desetitisíce na stesk po domově a stres. Ale čím je vlastně Černobyl dnes – jen vzpomínkou? Turistickou destinací pro nukleární turisty a stalkery? Nebo místem s vlastním duchovním rozměrem? Besedujte s fotografem Petrem Tomanem, který se sedm let pravidelně vrací do Černobylu, aby našel odpovědi).

Nezapomeňte také, že stále můžete vyzvedávat své fotografie z minulých ročníků v Rytířské 10.

Těšíme se na setkání s vámi a na vaše fotografie a videa v již 22. ročníku soutěže Czech Press Photo.

Uzávěrka je tradičně 30.9. 2016

Za tým Czech Press Photo

Simona Boarová

vedoucí sekretariátu


setkání Jiřího Hellera - večer s fotografem

Kategorie: aktuality, pondělí 11.duben, 2016

Setkání Jiřího Hellera - 98. večer s fotografem.

Budoucnost fotografie s Romanem Sejkotem

 
 
Vážení přátelé, kolegové dovoluji si Vás pozvat na besedu s pány Romanem Sejkotem na téma "Budoucnost fotografie" a Kryštofem Pospíšilem - "Kam kráčí Adobe Lightroom a Photoshop?"
 
Salonek vinného restaurantu BRESTO - středa 4. května 2016 v 19.00 hodin. Rezervace míst na jiri zavináč heller tečka cz.

Roman Sejkot, fotograf, člen APF ČR, oceněn na WORLD PRESS PHOTO v Amsterodamu, ve francouzském Arles získal cenu KODAK EUROPEAN PANORAMA. Absolvent MFF UK, FŽ UK a FAMU. Vyučuje na Katedře kybernetiky FEL ČVUT. www.SEJKOT.com

 
Ing. Jiří Heller
fotograf, člen APF ČR
 
Galerie WWG.CZ
www.wwg.cz
 
ENZO - Medové dny
deník moderního psa
www.enzorika.cz

VALNÁ HROMADA APF 2016

Kategorie: aktuality, úterý 15.březen, 2016

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU

Vážení přátelé,

správní rada APF si Vás dovoluje pozvat na Valnou hromadu, která se koná

dne 21. března 2016 v době od 10,00 do 14,00hod.

Místo konání: EIZO, Meteor Centre Office Park „B“

Sokolovská 100/94, Praha 8 – Karlín

spojení: stanice metra B - Křižíkova

Program:

1. Zahájení, schválení programu a volba: mandátové komise, návrhové komise

2. Zpráva o činnosti a hospodaření APF za rok 2015, schválení rozpočtu pro rok 2016

3. Zpráva revizní komise

4. Diskuse ke zprávám správní rady a revizní komise

5. Představení kandidátů do správní rady a doplnění kandidátky z pléna

6. Zpráva o činnosti FEP a WCPP

7. Volby do správní rady

Přestávka

8. Výsledky voleb

9. Přijetí usnesení

10. Různé

11. Diskuse

Těšíme se na Vaši účast

Za správní radu APF

Stanislav Pokorný

předseda správní rady APF ČR

V Praze dne 18.2.2016