Všechny aktuality

Svět očima dětí

Kategorie: aktuality, úterý 5.srpen, 2008

Svět očima dětí


Tisková zpráva


Předání fotoaparátu Nikon

Kategorie: aktuality, pátek 1.srpen, 2008

Předání fotoaparátů Nikon v dětských domovech.
Phase One P65+

Kategorie: aktuality, čtvrtek 31.červenec, 2008

Společnost Phase One představila světu digitální stěnu P65+ s doposud největším senzorem na trhu a také s nejvyšším rozlišením. Poprvé v historii digitální středoformátové fotografie tak lze využít FULL FRAME středoformátový 6x4,5 CCD senzor s neuvěřtelným rozlišením 60,5 MP. V praxi to znamená, že ohniska objektivů zůstanou konečně zachována v poměru 1:1.


Digitální stěna Phase One P65+ bude poprvé představena světu na výstavě Photokina na konci září 2008. Do prodeje se pak dostane již v listopadu tohoto roku. Bude nabízena buÄŹ samostatně, pro různé středoformátové i velkoformátové fotoaparáty, nebo jako kit v sadě se středoformátovým fotoaparátem Phase One 645 Camera a základním objektivem Phase One 80mm.

Předběžná cena první FULL FRAME stěny na světě je stanovena na 29.990,- Euro, zatímco kompletní kit obsahující navíc tělo a objektiv Phase One bude stát 31.990,- Euro.

V našich končinách proběhne na přelomu října a listopadu několik předváděcích dnů, na kterých bude možno digitální techniku Phase One vyzkoušet. Konkrétní data budou blíže specifikována.

Více na: www.phaseone.com/P65 a na www.phaseone.com

Výhradní zastoupení v čR a SK: Olympus C&S, spol. s r.o., Evropská 176, mail: phaseone@olympus.cz, tel: 602656908, 602305524, 725721279.


Hasselblad H3DII-50

Kategorie: aktuality, čtvrtek 31.červenec, 2008

Společnost Hasselblad nedávno představila pokračovatele v nové řadě digitálních středoformátových zrcadlovek, model H3DII-50, který se pyšní rozlišením 50MP. Senzor je stejných rozměrů, jako senzory v předchozích modelech H3DII-39 a H3DII-22, tedy s crop faktorem ohnisek objektivů 1,1x.

Fotoaparát bude poprvé představen na výstavě Photokina v Kolíně nad Rýnem. Cena kitu obsahujícího tělo fotoaparátu s hledáčkem, objektiv dle vlastního výběru a digitální stěnu, byla stanovena na 29.900,- Euro.

První kusy dorazí do české republiky na přelomu října a listopadu 2008.

Více na: www.hasselblad.com

Výhradní zastoupení v čR a SK: Olympus C&S, spol. s r.o., Evropská 176, mail: hasselblad@olympus.cz, tel: 602656908, 602305524, 725721279.


FotoVideo s olympijskou přílohou

Kategorie: aktuality, pondělí 28.červenec, 2008

Zajistěte si unikátní srpnové vydání časopisu FotoVideo plné nádherných, dosud nepublikovaných historických fotografií ze srpna 1968 a studentského povstání v Pekingu, navíc s velkoformátovou olympijskou přílohou ve zvláštním balení zdarma!

V kamenných novinových stáncích a u dobrých prodejců tento významný fotografický počin nemůžete od 31.července minout! Krásné olympijské fotografie pocházejí z archivu čTK i od známých sportovních fotografů Herberta Slavíka a Eduarda Erbena, kteří ke své náročné práci využívají nejnovější digitální zrcadlovky a celé řady speciálních sportovních teleobjektivů. A pokud chcete mít jistotu, objednejte si FotoVideo ihned na www.atemi.cz/predplatne nebo na www.ifotovideo.cz.


(přložené fotografie – Foto: Eduard Erben)


Fotografická soutěž Našima očima

Kategorie: aktuality, úterý 22.červenec, 2008

Fotografická soutěž Našima očima
pořádaná Asociací profesionálních fotografů čR a firmou Nikon česká republika.

účel:
Charitativní podpora dětí v dětských domovech s cílem podpořt jejich zájem o fotografii formou cílené fotografické soutěže, jejímž výsledkem by mělo být pořízení a následné vystavení fotografií vyjadřujících pohled na svět očima dětí hendikepovaných i normálních žijících v v dětských domovech a zbavených tak možnosti utvářet si pohled na svět a společnost očima Úplné rodiny.

ZÚčastněné dětské domovy:
DD Korkyně u Dobříše
DD Klánovice
DD Krnsko
DD Sázava

Zajištění:
Personální a organizační: AF čR personálně zajistí svými členy školení dětí v zacházení s fotoaparáty, poučení o základních teoretických zásadách tvorby fotografického obrazu a bude nápomocna př samotném průběhu pořzování a výběru fotografií.


Osoby zajišťující akci:
Stanislav Pokorný, Dagmar Pavlíková, Jiří Heller,


Materiální:
Nikon čR – poskytne AF čR kompaktní fotoaparáty pro jednotlivé dětské domovy pro celou soutěž, které budou po jejím skončení ponechány k dispozici dětskému domovu.
Firma Nikon čR zajistí prostřednictvím své PR agentury medializaci celé akce.

Trvání akce:
červenec – listopad 2008
Vyhodnocení a výběr fotografií – prosinec 2008

Konečný výstup:
1/ opakovaná výstava fotografií na webové galerii wwg.cz : leden – březen 2009
2/ výstava fotografií ve vybrané galerii - Únor 2009 nebo
3/ výstava fotografií ve vstupní hale 4Dcentra Kodaňská 46, Praha 10, spojená s vyhlášením výsledků a předáním cen.

fotograficka-soutez-nasima-ocima.doc


Praha 20.6.08
Stanislav Pokorný
Dagmar Pavlíková


Krkonošský foto workshop 2008

Kategorie: aktuality, pondělí 14.červenec, 2008


Pro více informací www.rychorskabouda.ic.cz


Sittcomm.award

Kategorie: aktuality, středa 9.červenec, 2008

Stáhněte si v pdf propozice a přhlášku.