Všechny aktuality

Workshop Šumava

Kategorie: aktuality, středa 3.září, 2008


Pod vedením členů Asociace profesionálních fotografů čR pokračuje seriál workshopů Fotografie krajiny.

Termín konání: 31.10.08 – 2.11.2008
Lokalita: Šumava
Počet Účastníků: max. 14 osob
Ubytování: penzion Babůrek u Nových hutí
Lektoř: Stanislav Pokorný, Jaroslav Böhm
Cena: 3 200,- Kč (stravování vlastní v místě)
Téma: Krajina v oblasti řeky Šumavy a řeky Vydry, fotografování s využitím optimálních světelných podmínek, tedy především v časných ranních hodinách a v podvečer. Druhy filtrů a jejich použití v krajině, hloubka ostrosti a expoziční doby a jejich využití v kreativní fotografii, využití barev a převod do černobílé škály, základy kompozice. Doprava: vlastní

Technika:
Doporučená je zrcadlovka, není však podmínkou. Také není podmínkou digitální technika,neboť oba lektoř pracují s oběma technologiemi. Doba konání workshopu je jinak velmi vhodná pro černobílou klasickou fotografii s využitím Adamsova zonálního systému.
Doporučený je stativ, neboť fotografování v ranních a podvečerních hodinách vyžaduje delší expozici.

Jak se přhlásit:
Na e-mailovou adresu kteréhokoliv z lektorů zašlete přhlášku se jménem a eventuelně adresou, to kvůli platbě. Následně Vám bude potvrzena přhláška
a sděleno bankovní spojení pro provedení platby. Na přhlášce uveÄŹte variabilní symbol o osmi cifrách (jakékoliv číslo) pro následnou identifikaci platby.
Po zaplacení provedeme zaregistrování Účastníka a zašleme potvrzení Účasti.

Kontakty:
Stanislav Pokorný
stan.pokorny@seznam.cz
tel. 603 429 390

Jaroslav Böhm
foto@studiobohm.cz
tel. 602 311 353.


Fotosoutěž Vědci mezi námi

Kategorie: aktuality, středa 20.srpen, 2008

Noc vědců- Fotografická soutěž Vědci mezi námi

Také letos (26.září 2008) proběhne celoevropská Noc vědců. AKce je podpořena Evropskou unií a má ukázat, že vědci sice mají náročné a pro většinu lidí poněkud tajuplné povolání, ale jinak mají- stejně jako my ostatní- svoje záliby, koníčky nebo se věnují nejrůznějším činnostem. Znáte nějakého vědce ve svém okolí? Dovedete si představit, jak bádá ve své laboratoř? Proto je letos vyhlášena celostátní fotografická soutěž (s několika oblastními koly) na téma: Portrét vědce/vědců. Pomocí fotoaparátu tak můžete odpovědět na otázku: "Jak vypadá dnešní vědec"? Najdete nějakého ve svém okolí a přesvědčíte ho, aby se stal modelem pro Vaši fotografii? Výborně! A pokud nenajdete, nevadí. Můžete vyfotit kohokoli, kdo bude pro Vás ochoten si na vědce aspoň zahrát, tak abyste o své fotografii mohli říci: Takhle vypadá vědec podle mých představ.

V českých Budějovicích proběhne Noc vědců tradičně především v Solnici. Odehraje se 26.září a tam budou také vyhlášeny výsledky oblastního kola této fotografické soutěže. Proto zveme všechny z vás: vědecké pracovníky a pedagogy (včetně jejich dětí), studenty a ostatní pracovníky Ústavů Akademie věd i fakukult Jihočeské univerzity: Zkuste nafotit nějakého skutečného vědce nebo jeho představitele- a vaší fantazii se meze nekladou... Pravidla soutěže a vstupní formulář jsou v príloze nebo si je můžete stáhnout na webu věnovanému Noci vědců http://www.noc-vedcu.cz.

Přeji dobré světlo a jedinečné nápady.

Oblastní organizátor fotografická soutěže Vědci mezi námi doc.RNDr.František Weyda,CSc., Biologické centrum Akademie věd čR v.v.i., Entomologický Ústav, Branišovská 31, 370 05 české Budějovice (weyda@entu.cas.cz)

Fotosoutez Vedci mezi nami-pravidla.pdf
Fotosoutez Vedci mezi nami-vstupni formular.doc


Svět očima dětí

Kategorie: aktuality, úterý 5.srpen, 2008

Svět očima dětí


Tisková zpráva


Předání fotoaparátu Nikon

Kategorie: aktuality, pátek 1.srpen, 2008

Předání fotoaparátů Nikon v dětských domovech.
Phase One P65+

Kategorie: aktuality, čtvrtek 31.červenec, 2008

Společnost Phase One představila světu digitální stěnu P65+ s doposud největším senzorem na trhu a také s nejvyšším rozlišením. Poprvé v historii digitální středoformátové fotografie tak lze využít FULL FRAME středoformátový 6x4,5 CCD senzor s neuvěřtelným rozlišením 60,5 MP. V praxi to znamená, že ohniska objektivů zůstanou konečně zachována v poměru 1:1.


Digitální stěna Phase One P65+ bude poprvé představena světu na výstavě Photokina na konci září 2008. Do prodeje se pak dostane již v listopadu tohoto roku. Bude nabízena buÄŹ samostatně, pro různé středoformátové i velkoformátové fotoaparáty, nebo jako kit v sadě se středoformátovým fotoaparátem Phase One 645 Camera a základním objektivem Phase One 80mm.

Předběžná cena první FULL FRAME stěny na světě je stanovena na 29.990,- Euro, zatímco kompletní kit obsahující navíc tělo a objektiv Phase One bude stát 31.990,- Euro.

V našich končinách proběhne na přelomu října a listopadu několik předváděcích dnů, na kterých bude možno digitální techniku Phase One vyzkoušet. Konkrétní data budou blíže specifikována.

Více na: www.phaseone.com/P65 a na www.phaseone.com

Výhradní zastoupení v čR a SK: Olympus C&S, spol. s r.o., Evropská 176, mail: phaseone@olympus.cz, tel: 602656908, 602305524, 725721279.


Hasselblad H3DII-50

Kategorie: aktuality, čtvrtek 31.červenec, 2008

Společnost Hasselblad nedávno představila pokračovatele v nové řadě digitálních středoformátových zrcadlovek, model H3DII-50, který se pyšní rozlišením 50MP. Senzor je stejných rozměrů, jako senzory v předchozích modelech H3DII-39 a H3DII-22, tedy s crop faktorem ohnisek objektivů 1,1x.

Fotoaparát bude poprvé představen na výstavě Photokina v Kolíně nad Rýnem. Cena kitu obsahujícího tělo fotoaparátu s hledáčkem, objektiv dle vlastního výběru a digitální stěnu, byla stanovena na 29.900,- Euro.

První kusy dorazí do české republiky na přelomu října a listopadu 2008.

Více na: www.hasselblad.com

Výhradní zastoupení v čR a SK: Olympus C&S, spol. s r.o., Evropská 176, mail: hasselblad@olympus.cz, tel: 602656908, 602305524, 725721279.


FotoVideo s olympijskou přílohou

Kategorie: aktuality, pondělí 28.červenec, 2008

Zajistěte si unikátní srpnové vydání časopisu FotoVideo plné nádherných, dosud nepublikovaných historických fotografií ze srpna 1968 a studentského povstání v Pekingu, navíc s velkoformátovou olympijskou přílohou ve zvláštním balení zdarma!

V kamenných novinových stáncích a u dobrých prodejců tento významný fotografický počin nemůžete od 31.července minout! Krásné olympijské fotografie pocházejí z archivu čTK i od známých sportovních fotografů Herberta Slavíka a Eduarda Erbena, kteří ke své náročné práci využívají nejnovější digitální zrcadlovky a celé řady speciálních sportovních teleobjektivů. A pokud chcete mít jistotu, objednejte si FotoVideo ihned na www.atemi.cz/predplatne nebo na www.ifotovideo.cz.


(přložené fotografie – Foto: Eduard Erben)


Fotografická soutěž Našima očima

Kategorie: aktuality, úterý 22.červenec, 2008

Fotografická soutěž Našima očima
pořádaná Asociací profesionálních fotografů čR a firmou Nikon česká republika.

účel:
Charitativní podpora dětí v dětských domovech s cílem podpořt jejich zájem o fotografii formou cílené fotografické soutěže, jejímž výsledkem by mělo být pořízení a následné vystavení fotografií vyjadřujících pohled na svět očima dětí hendikepovaných i normálních žijících v v dětských domovech a zbavených tak možnosti utvářet si pohled na svět a společnost očima Úplné rodiny.

ZÚčastněné dětské domovy:
DD Korkyně u Dobříše
DD Klánovice
DD Krnsko
DD Sázava

Zajištění:
Personální a organizační: AF čR personálně zajistí svými členy školení dětí v zacházení s fotoaparáty, poučení o základních teoretických zásadách tvorby fotografického obrazu a bude nápomocna př samotném průběhu pořzování a výběru fotografií.


Osoby zajišťující akci:
Stanislav Pokorný, Dagmar Pavlíková, Jiří Heller,


Materiální:
Nikon čR – poskytne AF čR kompaktní fotoaparáty pro jednotlivé dětské domovy pro celou soutěž, které budou po jejím skončení ponechány k dispozici dětskému domovu.
Firma Nikon čR zajistí prostřednictvím své PR agentury medializaci celé akce.

Trvání akce:
červenec – listopad 2008
Vyhodnocení a výběr fotografií – prosinec 2008

Konečný výstup:
1/ opakovaná výstava fotografií na webové galerii wwg.cz : leden – březen 2009
2/ výstava fotografií ve vybrané galerii - Únor 2009 nebo
3/ výstava fotografií ve vstupní hale 4Dcentra Kodaňská 46, Praha 10, spojená s vyhlášením výsledků a předáním cen.

fotograficka-soutez-nasima-ocima.doc


Praha 20.6.08
Stanislav Pokorný
Dagmar Pavlíková