Všechny aktuality

Mína Mládková - FOTOGRAFIE

Kategorie: aktuality, středa 12.duben, 2017

Stálá výstavní síň fotografií, Galerie Nahoře, Metropol, 370 01 České Budějovice, Otevřeno PO - PÁ : 9 - 17 hodin

www.metropol-cb.cz

__________________________________________________________

5. 5. - 16. 6. 2017

Mína Mládková

FOTOGRAFIE 

Vernisáž 4. května 2017 v 17 hodin

Fotografie není jen expoziční čas, clonové číslo ,elektromagnetická kvanta a digitální nuly a jedničky, ale především vnitřní příběh. Mým vstupem do blízkosti fotografovaných objektů zaznamenávám jejich myšlenky, stavy a pocity. M. Mládková


mezinárodní výstava portrétů Lens po de mens

Kategorie: aktuality, čtvrtek 19.leden, 2017

Belgičtí fotografové pořádají mezinárodní výstavu portrétu "Lens po de mens". Práce zúčasněných fotografů z celé Evropy budou během léta vystaveny v ulicích belgického města Overpeltu. Bližší informace najdete na  http://www.fotofestivaloverpelt.be (english version available).
Poslední možnost přihlásit se je 23.1.2017.


EIZO uvádí na trh 27palcový monitor FlexScan EV2780 první monitor EIZO vybavený rozhraním USB typu C. Po jediném kabelu USB typu C lze přenášet obrazové a zvukové signály navíc současně s řídícími USB-daty dle standardu  USB 3.0. Superrychlý datový tok videodat mezi monitorem FlexScan EV2780 a připojeným PC může dosahovat až 10Gb/s! Model FlexScan EV2780 poskytuje kromě toho výkon až 30W pro napájení připojeného notebooku, čímž odpadá nutnost používat samostatné napájecí kabely pro monitor a PC, nýbrž postačí jediný napájecí kabel pro monitor.

 

Všestranné možnosti rozhraní USB typu C činí z monitoru FlexScan EV2780 výbornou volbu jak pro klasické kanceláře, tak pro stále oblíbenější sdílená pracoviště, na nichž se zaměstnanci (zpravidla i se svými notebooky) střídají podle toho, jak to vyžaduje spolupráce s jejich kolegy.

Kryt monitoru je prakticky bez rámečku, jehož šířka byla zmenšena na pouhý milimetr. Minimalistický vzhled je umocněn zcela hladkou čelní stranou pro nerušený obraz. Přístroj je nabízen v černém nebo bílem provedení s barevně sladěnými kabely.

Model FlexScan EV2780 poskytuje zobrazení picture-by-picture a množství funkcí pro lepší ergonomii a energetické úspory. To z něj činí ideální monitor pro burzovní či řídicí sály, kanceláře a další firemní prostory.

Obrazovka o úhlopříčce 27 palců a fyzickém rozlišení 2560 × 1440 bodů využívá podsvícení LED a technologii IPS (in?plane switching). Zorné úhly činí 178°, jas dosahuje typicky 350 cd/m? a kontrastní poměr je na úrovni 1000:1.

Vestavěný senzor Auto EcoView samočinně upravuje jas obrazovky podle okolního osvětlení a přispívá tak k úsporám energie a nižší únavě očí. Příjemnější čtení nabízí přednastavený režim Papír s nižším zastoupením modré složky světla.

Uživatel může pomocí nově vyvinutého softwaru EIZO Screen InStyle přiřadit aplikacím různé předvolby, nastavit jas pro různé části dne a upravit vlastnosti napájení. Tato nastavení mohou být použita pro všechny monitory ve víceobrazovkové sestavě najednou, takže není nutné nastavovat každý monitor zvlášť. Serverová aplikace Screen InStyle dovoluje administrátorovi ovládat nastavení všech monitorů EV2780 centrálně. To je zvláště užitečné v provozech, v nichž je nutné zajistit správné nastavení všech obrazovek včetně aktivace funkcí pro úsporu energie.

 

 

 

Další vlastnosti

   Jeden vstup DisplayPort, jeden vstup HDMI

   Vestavěné stereo reproduktory o výkonu 1 W a konektor jack pro sluchátka

   Ergonomický stojan s výškovou nastavitelností 155 mm, sklápěním o 40° (5° dopředu, 35° dozadu), otáčením o 344° a možností otočit obrazovku o 90°      do formátu na výšku

   Obraz bez blikání při všech úrovních jasu (FlickerFree)

   Režimy sRGB, Film, Papír a dva uživatelské režimy

   Příkon 23W při typickém používání (s automatickou regulací jasu); nulová spotřeba při vypnutém vypínači

   Obvod Overdrive s reakční dobu 5ms (šedá-šedá) zajišťující hladké zobrazení pohyblivého obrazu

   Vyhovuje normám Energy Star 7 a TCO Certified Displays 7

   Pětiletá záruka

 

Kompletní pětiletá záruka na elektroniku, LCD panel a jeho podsvětlovací systém jsou důkazem spolehlivosti monitoru.

 

Cena a dostupnost: Nový monitor EIZO bude v prodeji od ledna 2017.

Nezávazná doporučená cena činí 23.990 Kč (včetně DPH).

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU APF

Kategorie: aktuality, čtvrtek 5.leden, 2017

POZVÁNKA NA VALNOU  HROMADU


Vážení přátelé,správní rada APF si Vás dovoluje pozvat na Valnou hromadu, která se koná

 dne 6. února 2017 v době od 10,00 do 14,00hod.

Místo konání:  EIZO, Meteor Centre Office Park „B“  Sokolovská 100/94, Praha 8 – Karlín   spojení: stanice metra B - Křižíkova

 Program: 

 1.   Zahájení, schválení programu a volba:  mandátové komise,  návrhové komise – S. Pokorný 

2.   Zpráva o činnosti APF za rok 2016 – podmínky další existence APF – S Pokorný,

3.   Zpráva o hospodaření a schválení rozpočtu pro rok 2016 – M. Fic

      Plán činnosti APF na aktuální rok          

      Finanční plán na aktuální rok      

4.   Zpráva revizní komise – Z. Lhoták

5.   Diskuse ke zprávám správní rady a Revizní komise

6.   Představení kandidátů do Revizní komise a doplnění kandidátky z pléna – S. Pokorný

7.   Zpráva o činnosti FEP a WCPP – M. Fic. M. Beneš

8.   Volby do Revizní komise

 Přestávka

 9.   Výsledky voleb

10.  Přijetí usnesení

Udělení čestného členství Prof. Birgusovi a Prof. Vojtěchovskému.

11. Různé 

12. Diskuse

 Těšíme se na Vaši účast

Za správní radu APF                                                            

 Stanislav Pokorný

předseda správní rady APF ČR

V Praze dne 2.1.2017


moje VYSOČINA pohledem Miloše Zemana

Kategorie: aktuality, čtvrtek 8.prosinec, 2016


 

Vysočina pohledem Miloše Zemana
Milí čtenáři, V těchto dnech přichází na pulty knihkupectví nevšední fotografická publikace Vysočina pohledem Miloše Zemana. Osobnost současného prezidenta republiky nejspíš nikoho nenechává klidným. Svými vtipnými, ironizujícími, někdy až ostře sarkastickými bonmoty se dokáže nemilosrdně trefit do kohokoli a čehokoli. O to víc překvapí, jak neuvěřitelně poetickými glosami protkal sérií fotografií kraje, kam jezdí pravidelně již pětadvacet let. „Už nejsem na Vysočině náplava, už jsem tu usazenina. Jsem tu doma,“ vyjádřil, kam dnes patří jeho srdce. Úvodním slovem knihu doprovodila osoba nejpovolanější, hejtman Kraje Vysočina, MUDr. Jiří Běhounek. Kniha obsahuje desítky výtvarných fotografií Bohumila Eichlera a Karla Beneše, členů Asociace profesionálních fotografů České republiky, kteří se prezentují nejvyššími profesními tituly v Evropské unii, Qualified European Photographer a Master Qualified European Photographer. Oběma autorům se podařilo v průběhu posledních tří let zachytit drsnou krásu kraje, který patří k tomu nejpůvabnějšímu, co lze v naší vlasti spatřit. Vykreslit objektivem fotoaparátu působivost okamžiku je jistě velké umění, ale jen málokomu se poštěstí, aby s ním na dokreslení této působivosti pracoval prezident republiky. Elegantní grafické ztvárnění potěší všechny milovníky tohoto kraje. Bude milým dárkem pro Vaše přátele a obchodní partnery. S chutí si knihu jistě přečtou také ti, kteří mezi fanoušky pana prezidenta zatím nepatří. Knihu můžete zakoupit u všech knihkupců, nebo objednat na adrese www. knizniklub.cz. Podrobné informace získáte na adrese www.knihamojevysocina.cz.

Společnost EIZO  představuje software Quick Color Match (QCM) nový program, který fotografickým nadšencům i profesionálům zásadním způsobem zjednoduší správu barev.

I se správným vybavením bývá sladění barev náročné: zahrnuje nastavení monitoru, programu pro zpracování fotografií a samotné tiskárny. K přesnému výtisku tak často vede zdlouhavá cesta. Program Quick Color Match tento proces zjednodušuje, neboť se sám postará o nejlepší nastavení monitoru, softwaru pro zpracování fotografií i tiskárny. Uživatel se může soustředit na editaci snímků a pak je rychle a bez komplikací vytisknout.

 

Software Quick Color Match na kompatibilním monitoru ColorEdge automaticky nastaví bílý bod odpovídající charakteru okolního osvětlení, jas, gradaci obrazu (gama koeficient) a barevný prostor (Adobe RGB). Na základě těchto nastavení pak vytvoří barevný ICC-profil monitoru a dle typu tiskárny a použitého papíru automaticky nastaví Správu barev (ColorManagement) pro tisk. Přetažením fotografie do okna Quick Color Match („Drag & Drop“) se snímek automaticky otevře a zobrazí v programu Adobe Photoshop a v příslušném tiskovém modulu (Plug-in) EPSON nebo CANON – dle vybrané tiskárny, a to s náležitě nastavenými parametry pro Správu barev tisku pro danou tiskárnu a vybraný papír dle doporučení společnosti EIZO.

 

Zajištění přesné reprodukce barev během celého procesu zpracování fotografií patří mezi nejnáročnější úkoly fotografa,podotýká marketingový manažer fotografické divize společnosti Adobe Systems Inc. Chris Quek. Program EIZO Quick Color Match představuje ohromující přínos, neboť editace a tisk fotografií ve Photoshopu je s ním opravdu snadná.

 

Software Quick Color Match prostřednictvím zásuvného modulu Canon Print Studio Pro nebo Epson Print Layout automaticky vybere tiskový profil společně s nastavením barev a parametrů obrazovkových korektur doporučených společností EIZO. Uživatel pouze zadá velikost, typ a kvalitu papíru a hned může tisknout fotografie bez nutnosti procházet a nastavovat množství parametrů a voleb v různých oknech.

 

Keiichi Wakabayashi, ředitel divize inkoustových tiskáren společnosti Canon Europe Ltd., dodává: Těší nás, že po uvedení programu EIZO Quick Color Match se fotografové mohou zaměřit na kreativní část své práce, na jejímž konci obdrží bezchybný výtisk ze svojí tiskárny PIXMA PRO.

 

Produktový manažer divize Pro-Photo evropského obchodního zastoupení společnosti Epson Boris Creischer potvrzuje: Epson spolupracuje s předními výrobci, aby fotografům vždy mohl nabídnout ta nejnovější profesionální tisková řešení. Díky nim se mohou zaměřit na tvorbu krásných fotografií, aniž by se museli vysilovat správou barev a přípravou tisku. Výtisk bude vždy podle jejich představ. Proto nás velmi těší, že se Quick Color Match stane součástí tiskových řešení pro náročné fotografy.

 

Software Quick Color Match je kompatibilní s většinou monitorů EIZO ColorEdge včetně nejnovějších modelů. Jejich uživatelé právě získávají nové možnosti kompletní a spolehlivé správy barev, které využijí při své tvůrčí fotografické činnosti. Program Quick Color Match je odpovědí na složitost cesty od obrazu na monitoru k výtisku a ocení jej všichni, kdo požadují přesné podání barev a zjednodušení jejich správy.

 

Dostupnost

Program Quick Color Match je nyní k dispozici bezplatně ke stažení. Podrobnosti o kompatibilním hardwaru a softwaru naleznete na webových stránkách EIZO www.eizo.cz.OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2016

Kategorie: aktuality, pondělí 5.prosinec, 2016

OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2016:
TISKOVÁ ZPRÁVA JE KE STAŽENÍ ZDE:
www.asociacefotografu.com/prilohy/Osobnost2016.doc

VHLÁŠENÍ JE KE STAŽENÍ ZDE:
www.asociacefotografu.com/prilohy/Vyhlaseni2016.doc

odešel Jiří Všetečka

Kategorie: aktuality, pátek 11.listopad, 2016

 

Kolegové a přátele, oznamujeme Vám, že dne 10.11.2017 zemřel náš kolega, fotograf a skvělý člověk Doc. Ing. Jiří Všetečka. Bude nám chybět. Poslední rozloučení se koná v pondělí 21. listopadu v 14:30 na Olšanských hřbitovech v ústřední obřadní síni.

Správní Rada APF