Všechny aktuality

moje VYSOČINA pohledem Miloše Zemana

Kategorie: aktuality, čtvrtek 8.prosinec, 2016


 

Vysočina pohledem Miloše Zemana
Milí čtenáři, V těchto dnech přichází na pulty knihkupectví nevšední fotografická publikace Vysočina pohledem Miloše Zemana. Osobnost současného prezidenta republiky nejspíš nikoho nenechává klidným. Svými vtipnými, ironizujícími, někdy až ostře sarkastickými bonmoty se dokáže nemilosrdně trefit do kohokoli a čehokoli. O to víc překvapí, jak neuvěřitelně poetickými glosami protkal sérií fotografií kraje, kam jezdí pravidelně již pětadvacet let. „Už nejsem na Vysočině náplava, už jsem tu usazenina. Jsem tu doma,“ vyjádřil, kam dnes patří jeho srdce. Úvodním slovem knihu doprovodila osoba nejpovolanější, hejtman Kraje Vysočina, MUDr. Jiří Běhounek. Kniha obsahuje desítky výtvarných fotografií Bohumila Eichlera a Karla Beneše, členů Asociace profesionálních fotografů České republiky, kteří se prezentují nejvyššími profesními tituly v Evropské unii, Qualified European Photographer a Master Qualified European Photographer. Oběma autorům se podařilo v průběhu posledních tří let zachytit drsnou krásu kraje, který patří k tomu nejpůvabnějšímu, co lze v naší vlasti spatřit. Vykreslit objektivem fotoaparátu působivost okamžiku je jistě velké umění, ale jen málokomu se poštěstí, aby s ním na dokreslení této působivosti pracoval prezident republiky. Elegantní grafické ztvárnění potěší všechny milovníky tohoto kraje. Bude milým dárkem pro Vaše přátele a obchodní partnery. S chutí si knihu jistě přečtou také ti, kteří mezi fanoušky pana prezidenta zatím nepatří. Knihu můžete zakoupit u všech knihkupců, nebo objednat na adrese www. knizniklub.cz. Podrobné informace získáte na adrese www.knihamojevysocina.cz.

Společnost EIZO  představuje software Quick Color Match (QCM) nový program, který fotografickým nadšencům i profesionálům zásadním způsobem zjednoduší správu barev.

I se správným vybavením bývá sladění barev náročné: zahrnuje nastavení monitoru, programu pro zpracování fotografií a samotné tiskárny. K přesnému výtisku tak často vede zdlouhavá cesta. Program Quick Color Match tento proces zjednodušuje, neboť se sám postará o nejlepší nastavení monitoru, softwaru pro zpracování fotografií i tiskárny. Uživatel se může soustředit na editaci snímků a pak je rychle a bez komplikací vytisknout.

 

Software Quick Color Match na kompatibilním monitoru ColorEdge automaticky nastaví bílý bod odpovídající charakteru okolního osvětlení, jas, gradaci obrazu (gama koeficient) a barevný prostor (Adobe RGB). Na základě těchto nastavení pak vytvoří barevný ICC-profil monitoru a dle typu tiskárny a použitého papíru automaticky nastaví Správu barev (ColorManagement) pro tisk. Přetažením fotografie do okna Quick Color Match („Drag & Drop“) se snímek automaticky otevře a zobrazí v programu Adobe Photoshop a v příslušném tiskovém modulu (Plug-in) EPSON nebo CANON – dle vybrané tiskárny, a to s náležitě nastavenými parametry pro Správu barev tisku pro danou tiskárnu a vybraný papír dle doporučení společnosti EIZO.

 

Zajištění přesné reprodukce barev během celého procesu zpracování fotografií patří mezi nejnáročnější úkoly fotografa,podotýká marketingový manažer fotografické divize společnosti Adobe Systems Inc. Chris Quek. Program EIZO Quick Color Match představuje ohromující přínos, neboť editace a tisk fotografií ve Photoshopu je s ním opravdu snadná.

 

Software Quick Color Match prostřednictvím zásuvného modulu Canon Print Studio Pro nebo Epson Print Layout automaticky vybere tiskový profil společně s nastavením barev a parametrů obrazovkových korektur doporučených společností EIZO. Uživatel pouze zadá velikost, typ a kvalitu papíru a hned může tisknout fotografie bez nutnosti procházet a nastavovat množství parametrů a voleb v různých oknech.

 

Keiichi Wakabayashi, ředitel divize inkoustových tiskáren společnosti Canon Europe Ltd., dodává: Těší nás, že po uvedení programu EIZO Quick Color Match se fotografové mohou zaměřit na kreativní část své práce, na jejímž konci obdrží bezchybný výtisk ze svojí tiskárny PIXMA PRO.

 

Produktový manažer divize Pro-Photo evropského obchodního zastoupení společnosti Epson Boris Creischer potvrzuje: Epson spolupracuje s předními výrobci, aby fotografům vždy mohl nabídnout ta nejnovější profesionální tisková řešení. Díky nim se mohou zaměřit na tvorbu krásných fotografií, aniž by se museli vysilovat správou barev a přípravou tisku. Výtisk bude vždy podle jejich představ. Proto nás velmi těší, že se Quick Color Match stane součástí tiskových řešení pro náročné fotografy.

 

Software Quick Color Match je kompatibilní s většinou monitorů EIZO ColorEdge včetně nejnovějších modelů. Jejich uživatelé právě získávají nové možnosti kompletní a spolehlivé správy barev, které využijí při své tvůrčí fotografické činnosti. Program Quick Color Match je odpovědí na složitost cesty od obrazu na monitoru k výtisku a ocení jej všichni, kdo požadují přesné podání barev a zjednodušení jejich správy.

 

Dostupnost

Program Quick Color Match je nyní k dispozici bezplatně ke stažení. Podrobnosti o kompatibilním hardwaru a softwaru naleznete na webových stránkách EIZO www.eizo.cz.OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2016

Kategorie: aktuality, pondělí 5.prosinec, 2016

OSOBNOST ČESKÉ FOTOGRAFIE 2016:
TISKOVÁ ZPRÁVA JE KE STAŽENÍ ZDE:
www.asociacefotografu.com/prilohy/Osobnost2016.doc

VHLÁŠENÍ JE KE STAŽENÍ ZDE:
www.asociacefotografu.com/prilohy/Vyhlaseni2016.doc

odešel Jiří Všetečka

Kategorie: aktuality, pátek 11.listopad, 2016

 

Kolegové a přátele, oznamujeme Vám, že dne 10.11.2017 zemřel náš kolega, fotograf a skvělý člověk Doc. Ing. Jiří Všetečka. Bude nám chybět. Poslední rozloučení se koná v pondělí 21. listopadu v 14:30 na Olšanských hřbitovech v ústřední obřadní síni.

Správní Rada APF


 


BULLETIN 2/2016

Kategorie: aktuality, úterý 25.říjen, 2016

informační bulletin č. 2 / 2016 je ke stažení zde
www.asociacefotografu.com/prilohy/b6.pdf

EIZO - TISKOVÁ ZPRÁVA 2

Kategorie: aktuality, úterý 27.září, 2016


 

Nové 27palcové monitory řady ColorEdge s hardwarovou kalibrací byly vyvinuty přesně podle potřeb kreativních uživatelů z oblasti fotografie, grafického designu a postprodukce videa.

 

V porovnání s běžnými 24palcovými monitory o rozlišení 1920 × 1200 pixelů nabízejí oba nové modely ColorEdge s rozlišením 2K = WQHD 2560 × 1440 bodů o 60 % více pixelů, což znamená i podstatně větší pracovní plochu.

Model CS2730 i CG2730 jsou osazeny panelem LCD IPS se širokým barevným rozsahem (Wide Gamut) o poměru stran 16:9, jenž pokrývá 99 % barevného prostoru AdobeRGB.

 

Oba monitory ColorEdge nabízejí vstupy DVI-D, HDMI a DisplayPort. K dispozici je rovněž rozbočovač USB ver.3 se dvěma konektory pro upstream (pro připojení dvou PC) a třemi konektory pro downstream, z nichž jeden je dimenzován pro nabíjení externích USB-zařízení.

 

Více na:

https://www.eizo.cz/coloredge/cs2730/

https://www.eizo.cz/coloredge/cg2730/


EIZO - TISKOVÁ ZPRÁVA

Kategorie: aktuality, úterý 20.září, 2016


 


VÝZVA PRO ČLENY APF QEP/MEQP

Kategorie: aktuality, pátek 9.září, 2016

Vážení kolegové.


Rádi bychom Vám připomněli možnost podání přihlášky k získání certifikátů QEP a MQEP.

Certifikace proběhne 20 – 21.11.2016 v Amsterodamu.


Termín pro podání přihlášky je 15.10.2016. Po dohodě je možné podat přihlášku i po tomto termínu.

Uchazeči o certifikát mohou poslat vyplněný formulář na FEP přímo s tím, že kopie musí být zaslána na APF, nebo prostřednictvím sekretariátu APF.


Odeslání kopie přihlášky na APF je povinné (je v požadavcích FEP), protože přijetí žádosti o certifikaci je podmíněno potvrzením, že žadatel je členem národní asociace (tj. v našem případě APF).


Bližší informace a formulář přihlášky na QEP je na: http://www.europeanphotographers.eu/qualifications/qep-qualification

Bližší informace a formulář přihlášky na MQEP je na: http://www.europeanphotographers.eu/qualifications/mqep-qualificationJako služba uchazečům o certifikát byla dohodnuta konzultace s nositeli QEP/MQEP. Na stránkách APF si můžete vybrat konzultanta dle oboru, ve kterém získal certifikát.


Přejeme  hodně úspěchů.

Vaše Správní rada