Aktuality

WPC 2018 - výzva členům

Kategorie: aktuality, sobota 15.červenec, 2017

Asociace profesionálních fotografů České republiky zve všechny profesionální fotografy k účasti v 5. ročníku celosvětové soutěže World Photographic Cup 2018
Připomínáme, že soutěž je otevřena i pro nečleny národních asociací. Prosíme o volnou distribuci této zprávy mezi co nejvíce českých profesionálních fotografů.

Federace evropských fotografů (FEP) a Profesionální fotografové Ameriky (PPA), s podporou United Asian Professional Photography (UAPP) a Australian Institute of Professional Photography (AIPP), vyhlásily pátý ročník prestižní celosvětové soutěže World Photographic Cup. Více informací k této události na: http://www.worldphotographiccup.org

Soutěže se účastní národní týmy, které ustavuje národní asociace. V české republice je to Asociace profesionálních fotografů.

Členové národních týmů obdrží WPC certifikát, jako potvrzení účasti za danou zemi. Vítězní členové se poté globálně utkají v soutěži o zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili. Národní tým s nejvíce body získá vítězný pohár.
Letošní novinkou je tzv. Národní cena, kterou získají autoři s nejvíce body v rámci národních týmů.

V rámci podpory dobrého jména české fotografie Vás – profesionální fotografy – vyzýváme k ochotě přihlásit jednu fotografii do alespoň jedné z kategorií:

– Komerční fotografie (tato kategorie zahrnuje reklamu, architekturu, průmysl, módu, zátiší, jídlo, apod.)
– Ilustrativní / digitální umění
– Příroda (krajina a wildlife)
 Portrét
– Reportáž / fotožurnalismus
– Svatba

Pozor: pro kategorii Reportáž / fotožurnalismus platí, že fotografie nesmí být měněny / upravovány. Povolena je pouze retuš, která vyhovuje současným uznávaným standardům. Budou přijaty pouze fotografie pořízené na jeden záběr. Nebudou přijaty složené fotografie nebo multiexpozice. Na vyžádání je potřeba předložit původní RAW nebo JPG soubor. Podmínka případného předložení původních souborů platí také pro kategorii Svatba.

Hodnotí se: účinek, kreativita/vize, technická dokonalost, kompozice.

Můžete-li obsadit více než jednu kategorii, prosíme, zašlete své práce do více kategorií. Vždy ale jen jednu fotografii v rámci kategorie! Tzn. min. 1 fotografii, max. 6 fotografií (tím obsadíte všechny kategorie).

Uzávěrka pro interní kolo, ze kterého bude ustaven národní tým pro mezinárodní reprezentaci, je 8. 9. 2017!


Náhledy svých fotografií prosím posílejte na adresu: info@asociacefotografu.com a v kopii na mariben@gmail.com (Marian Beneš). Delší strana náhledových obrazových souborů by měla mít okolo 1 500 px a název souboru musí obsahovat jméno autora a příslušnou kategorii. Pokud bude fotografie vybrána v anonymním hlasování SR APF do mezinárodního kola soutěže, bude potřeba ji obratem zaslat ještě jednou a splnit následující parametry: rozlišení min. 4 000 px delší strana, formát jpg kvalita 10 nebo 12 (max. velikost souboru 16 MB), vložený profil sRGB, Adobe RGB nebo greyscale.

Pozn.: Soutěže se může účastnit max. 18 autorů a do každé kategorie mohou být přihlášeny max. 3 fotografie. Finální výběr fotografií provede správní rada APF. Asociace se také postará o uhrazení jednotného paušálního poplatku €400, kterým je účast podmíněna.

V minulých ročnících se čeští autoři mnohokrát umístili na vynikajících medailových pozicích nebo byli finalisty soutěže. Tým České republiky získal v celkovém hodnocení už dvakrát Top 10 Team Certificate.

Správní rada APF se těší na Vaše fotografie. Děkujeme za aktivní spolupráci, která povede k šíření kvalitní a věříme také inspirativní české fotografie ve světě.

S pozdravem,

za SR APF,
Marian Beneš 
koordinátor národního týmu WPC
Kniha FOTOGRAFIE, Roman Sejkot a Václav Hlaváč

Kategorie: aktuality, pátek 30.červen, 2017


 

Roman SEJKOT spolu s prof. Václavem Hlaváčem sepsal a nakladatelství Česká technika u příležitosti 310. výročí založení ČVUT vydalo pro všechny své studenty učebnici fotografie „Kniha FOTOGRAFIE“. 

Autor Roman SEJKOT ale vidí její podstatně širší uplatnění: „Kniha je pro adepty fotografie, pro začátečníky na středních i vysokých školách (jednosemestrální kurzy), pro workshopy a nejrůznější školení. Je pro milovníky fotografie, kteří se potřebují samostatně zorientovat v moři obrazů, pojmů, jmen, knih, internetových zdrojů, hodnotě fotografií i základních právních pojmech. Myslel jsem na kolegy pedagogy na základních a středních školách včetně domů dětí a lidových škol umění, kde jsou fotografické kroužky nebo se zavádí mediální výchova. Tam všude se Kniha FOTOGRAFIE dobře uplatní jako základní příručka poskytující všeobecný přehled. Kniha FOTOGRAFIE je laskavá a lákavá také jako dárek“

Roman SEJKOT se v exkluzivním rozhovoru pro Galerii WWG.CZ svěřil: „Jsem hrdý na několik kapitol: Dírková komora, Digitální obraz, Geometrické transformace, Historie fotografické techniky, Vývoj stylů, Světová fotografie, Autorský zákon pro fotografy... Nelze říci, že se jiné publikace těmito problémy nezabývají, ale v Knize FOTOGRAFIE jsou tyto věci "pod jednou střechou"

Roman SEJKOT je profesionální fotograf, držitel mnoha ocenění na světových soutěžích, lektor desítek workshopů a vysokoškolský učitel. Více o autorovi – www.sejkot.com

Výraznou grafickou podobu knize vtiskl grafik Jaromír Páv. 

Vydavatel Česká technika.Vážení přátelé a příznivci,

 

rád bych se s Vámi podělil o nečekanou, ale radostnou událost. Koncem dubna mi z Japonska sděleno, že japonský císař mi udělil vysoké státní vyznamenání: Řád Vycházejícího slunce se zlatými a stříbrnými paprsky za propagaci japonské kultury a za významný přínos k rozvoji přátelských vztahů mezi Japonskem a Českou republikou. Je to pro mne čest, že jsem dostal tak významné ocenění za práci, která mi v životě přinesla jen radost a potěšení. Tento Řád získalo od roku 1875 pouze 12 Čechů. 

Řád Vycházejícího slunce mi 15. června 2017 předal při slavnosti ve své rezidenci japonský velvyslanec v České republice pan Kaoru Shimazaki. Připojuji několik základních fotografií. Větší obrazovou reportáž z předání Řádu najdete na odkazu: https://www.facebook.com/pg/czthoma/photos/?tab=album&album_id=1580707081940379

Pro zájemce uvádím v příloze také upravenou úvodní řeč shrnující mé aktivity kolem Japonska, kterou jsem při této příležitosti pronesl… 

Všechny Vás srdečně zdravím.

                          Zdeněk Thoma


 


INFO BULLETIN 1/2017

Kategorie: aktuality, pondělí 15.květen, 2017

informační bulletin č. 1 / 2017 je ke stažení zde 
www.asociacefotografu.com/prilohy/buletin/b1_2017.pdf

Prezentace ALMANACHU APF na Prague Photo

Kategorie: aktuality, pátek 21.duben, 2017

Prezentace a představení ALMANACHU APF I. a II. proběhne 26.4. v 15 hod. v expozici školy Michael v rámci Prague Photo v Kafkově domě v Praze. Vedle Almanachu představí Jan Pohribný, QEP svou poslední knihu Kreativní barva.

VALNÁ HROMADA APF 6.2. a 30.3. 2017

Kategorie: aktuality, pátek 14.duben, 2017

VH 6. 2. 2017:

Schválen plán práce na rok 2017

Schválen finanční plán na rok 2017. Na návrh SR VH schválila úkol minimalizovat náklady a udržet v roce 2017 vyrovnaný rozpočet.

Proběhly volby RK. Do RK byli zvoleni na příští 2 roky O. Chmel, V. Kozlík a J.Tondl.

Na této VH oznámili rezignaci na členství ve SR APF pánové S. Pokorný a K. Beneš.

Vzhledem k tomu, že ve SR zůstali pouze 4 členové (tj. minimální počet aby SR byla usnášeníschopná), rozhodla SR svolat VH na 30. 3. 2017 a uspořádat volby nové SR. Aby to bylo umožněno, rezignovali i zbývající členové SR.


VH 30. 3. 2017: 

Do SR byli na dvouleté období zvoleni:

J. Pohribný, M. Beneš, M. Fic, R. Jung, Z. Lhoták, O. Kalmán a M. Hoza.

Na ustavující schůzi nové SR byli zvoleni:

Předseda – Prezident APF Jan Pohribný

Místopředseda – Viceprezident Miloš Fic

Místopředseda – Viceprezident Marian Beneš

Programové priority nové SR budou zveřejněny v krátké době.


PRAGUE PHOTO OPENING

Kategorie: aktuality, středa 12.duben, 2017


 


Mína Mládková - FOTOGRAFIE

Kategorie: aktuality, středa 12.duben, 2017

Stálá výstavní síň fotografií, Galerie Nahoře, Metropol, 370 01 České Budějovice, Otevřeno PO - PÁ : 9 - 17 hodin

www.metropol-cb.cz

__________________________________________________________

5. 5. - 16. 6. 2017

Mína Mládková

FOTOGRAFIE 

Vernisáž 4. května 2017 v 17 hodin

Fotografie není jen expoziční čas, clonové číslo ,elektromagnetická kvanta a digitální nuly a jedničky, ale především vnitřní příběh. Mým vstupem do blízkosti fotografovaných objektů zaznamenávám jejich myšlenky, stavy a pocity. M. Mládková


mezinárodní výstava portrétů Lens po de mens

Kategorie: aktuality, čtvrtek 19.leden, 2017

Belgičtí fotografové pořádají mezinárodní výstavu portrétu "Lens po de mens". Práce zúčasněných fotografů z celé Evropy budou během léta vystaveny v ulicích belgického města Overpeltu. Bližší informace najdete na  http://www.fotofestivaloverpelt.be (english version available).
Poslední možnost přihlásit se je 23.1.2017.


EIZO uvádí na trh 27palcový monitor FlexScan EV2780 první monitor EIZO vybavený rozhraním USB typu C. Po jediném kabelu USB typu C lze přenášet obrazové a zvukové signály navíc současně s řídícími USB-daty dle standardu  USB 3.0. Superrychlý datový tok videodat mezi monitorem FlexScan EV2780 a připojeným PC může dosahovat až 10Gb/s! Model FlexScan EV2780 poskytuje kromě toho výkon až 30W pro napájení připojeného notebooku, čímž odpadá nutnost používat samostatné napájecí kabely pro monitor a PC, nýbrž postačí jediný napájecí kabel pro monitor.

 

Všestranné možnosti rozhraní USB typu C činí z monitoru FlexScan EV2780 výbornou volbu jak pro klasické kanceláře, tak pro stále oblíbenější sdílená pracoviště, na nichž se zaměstnanci (zpravidla i se svými notebooky) střídají podle toho, jak to vyžaduje spolupráce s jejich kolegy.

Kryt monitoru je prakticky bez rámečku, jehož šířka byla zmenšena na pouhý milimetr. Minimalistický vzhled je umocněn zcela hladkou čelní stranou pro nerušený obraz. Přístroj je nabízen v černém nebo bílem provedení s barevně sladěnými kabely.

Model FlexScan EV2780 poskytuje zobrazení picture-by-picture a množství funkcí pro lepší ergonomii a energetické úspory. To z něj činí ideální monitor pro burzovní či řídicí sály, kanceláře a další firemní prostory.

Obrazovka o úhlopříčce 27 palců a fyzickém rozlišení 2560 × 1440 bodů využívá podsvícení LED a technologii IPS (in?plane switching). Zorné úhly činí 178°, jas dosahuje typicky 350 cd/m? a kontrastní poměr je na úrovni 1000:1.

Vestavěný senzor Auto EcoView samočinně upravuje jas obrazovky podle okolního osvětlení a přispívá tak k úsporám energie a nižší únavě očí. Příjemnější čtení nabízí přednastavený režim Papír s nižším zastoupením modré složky světla.

Uživatel může pomocí nově vyvinutého softwaru EIZO Screen InStyle přiřadit aplikacím různé předvolby, nastavit jas pro různé části dne a upravit vlastnosti napájení. Tato nastavení mohou být použita pro všechny monitory ve víceobrazovkové sestavě najednou, takže není nutné nastavovat každý monitor zvlášť. Serverová aplikace Screen InStyle dovoluje administrátorovi ovládat nastavení všech monitorů EV2780 centrálně. To je zvláště užitečné v provozech, v nichž je nutné zajistit správné nastavení všech obrazovek včetně aktivace funkcí pro úsporu energie.

 

 

 

Další vlastnosti

   Jeden vstup DisplayPort, jeden vstup HDMI

   Vestavěné stereo reproduktory o výkonu 1 W a konektor jack pro sluchátka

   Ergonomický stojan s výškovou nastavitelností 155 mm, sklápěním o 40° (5° dopředu, 35° dozadu), otáčením o 344° a možností otočit obrazovku o 90°      do formátu na výšku

   Obraz bez blikání při všech úrovních jasu (FlickerFree)

   Režimy sRGB, Film, Papír a dva uživatelské režimy

   Příkon 23W při typickém používání (s automatickou regulací jasu); nulová spotřeba při vypnutém vypínači

   Obvod Overdrive s reakční dobu 5ms (šedá-šedá) zajišťující hladké zobrazení pohyblivého obrazu

   Vyhovuje normám Energy Star 7 a TCO Certified Displays 7

   Pětiletá záruka

 

Kompletní pětiletá záruka na elektroniku, LCD panel a jeho podsvětlovací systém jsou důkazem spolehlivosti monitoru.

 

Cena a dostupnost: Nový monitor EIZO bude v prodeji od ledna 2017.

Nezávazná doporučená cena činí 23.990 Kč (včetně DPH).

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU APF

Kategorie: aktuality, čtvrtek 5.leden, 2017

POZVÁNKA NA VALNOU  HROMADU


Vážení přátelé,správní rada APF si Vás dovoluje pozvat na Valnou hromadu, která se koná

 dne 6. února 2017 v době od 10,00 do 14,00hod.

Místo konání:  EIZO, Meteor Centre Office Park „B“  Sokolovská 100/94, Praha 8 – Karlín   spojení: stanice metra B - Křižíkova

 Program: 

 1.   Zahájení, schválení programu a volba:  mandátové komise,  návrhové komise – S. Pokorný 

2.   Zpráva o činnosti APF za rok 2016 – podmínky další existence APF – S Pokorný,

3.   Zpráva o hospodaření a schválení rozpočtu pro rok 2016 – M. Fic

      Plán činnosti APF na aktuální rok          

      Finanční plán na aktuální rok      

4.   Zpráva revizní komise – Z. Lhoták

5.   Diskuse ke zprávám správní rady a Revizní komise

6.   Představení kandidátů do Revizní komise a doplnění kandidátky z pléna – S. Pokorný

7.   Zpráva o činnosti FEP a WCPP – M. Fic. M. Beneš

8.   Volby do Revizní komise

 Přestávka

 9.   Výsledky voleb

10.  Přijetí usnesení

Udělení čestného členství Prof. Birgusovi a Prof. Vojtěchovskému.

11. Různé 

12. Diskuse

 Těšíme se na Vaši účast

Za správní radu APF                                                            

 Stanislav Pokorný

předseda správní rady APF ČR

V Praze dne 2.1.2017


» zobrazit všechny aktuality
Výstavy

Domov

Kategorie: výstavy, úterý 6.červen, 2017


 


Eva Heyd - Mimo záznam

Kategorie: výstavy, úterý 23.květen, 2017


 


Krajina studentů ITF

Kategorie: výstavy, úterý 23.květen, 2017


 


» zobrazit všechny výstavy